Elektroniczny nabór do szkół, przedszkoli i żłobków w Koszalinie

Dodano: 25 marca 2013, 18:00 Autor:

W poniedziałek ruszył nabór do koszalińskich przedszkoli, a także do gimnazjów. Za kilka dni zostanie też uruchomiony nabór do żłobków. W obu przypadkach - w gimnazjach i w żłobkach system elektroniczny zadziała pierwszy raz.
W poniedziałek ruszył nabór do koszalińskich przedszkoli, a także do gimnazjów. Za kilka dni zostanie też uruchomiony nabór do żłobków. W obu przypadkach - w gimnazjach i w żłobkach system elektroniczny zadziała pierwszy raz.

W poniedziałek ruszył nabór do koszalińskich przedszkoli, a także do gimnazjów. Za kilka dni zostanie też uruchomiony nabór do żłobków. W obu przypadkach - w gimnazjach i w żłobkach system elektroniczny zadziała pierwszy raz. (fot. sxc.hu)

Nabór do przedszkoli, który rozpoczął się dzisiaj, potrwa do 12 kwietnia. - Rodzice, którzy będą chcieli złożyć podanie, powinni korzystać ze strony http://nabory.eduportal.koszalin.pl - to adres, który pozwoli na zgłaszanie swoich dzieci także podczas naboru do szkół - mówi Krzysztof Stobiecki, dyrektor wydziału edukacji. - Po wejściu na stronę przedszkoli, rodzice znajdą tam szczegóły, jak krok po kroku zarejestrować się, załatwić formalności, jakie dostarczyć dokumenty, dowiedzą się też, jak dokonać zgłoszenia dziecka. Rodzice muszą wypełnić deklarację, a następnie wydrukować dostarczyć wraz z wymaganymi dokumentami do przedszkola pierwszego wyboru (można wskazać w karcie trzy placówki - dop. red.). Podstawowy warunek - do przedszkola może być przyjęte dziecko, którego rodzic jest zameldowany w Koszalinie. Wyniki mają być znane 26 kwietnia. I jeszcze jedna ważna sprawa - między 26 a 30 kwietnia konieczne jest osobiste potwierdzenie przez rodzica w wybranym przedszkolu woli przyjęcia do danej placówki. W przeciwnym razie dziecko straci swój przydział.
Od chwili, gdy ruszył system naboru do przedszkoli, zgłosiło się już 333 rodziców. - A miejsc mamy 757 - mówi Krzysztof Stobiecki. - Z tego dla 3-latków - 682, dla 5-latków - 55, a dla 6-latków 48. Dla nikogo nie powinno zabraknąć miejsc w koszalińskich przedszkolach.

Z kolei od 25 marca do 18 kwietnia potrwa nabór do koszalińskich gimnazjów.

Natomiast nabór do żłobków rusza 2 kwietnia, zaraz po świętach. Ten także będzie prowadzony elektronicznie. To ma być sposób na uniknięcie nocnych kolejek przed żłobkami. Niestety, już dziś wiadomo, że zabraknie miejsc dla części dzieci. - Mamy przygotowane 185 miejsc dla nowych dzieci - mówi Jolanta Gałan, dyrektor Żłobka Miejskiego w Koszalinie. - Wiemy, że to będzie za mało i że będzie podobnie, jak w ubiegłym roku - wtedy zabrakło ok. 250 miejsc.
- Każdego roku zwiększamy liczbę nowych miejsc w żłobkach o 10 procent. Z naszej strony proponujemy kolejne 40 nowych miejsc od września - te powstaną na Chrzanowskiego. Do tego 218 miejsc jest w prywatnych żłobkach, które dofinansowujemy - mówi prezydent Piotr Jedliński. A co z obietnicą wyborczą i miejscami dla wszystkich dzieci? - Nie da się wszystkiego nadrobić od razu. Jak już mówiłem, kolejne miejsca powstaną, gdy do szkół w 2014 pójdą 6-latki - mówi prezydent.

W piątkowym tygodniku Głos Koszalina znajdziecie nasz raport dotyczący naboru do koszalińskich żłobków i przedszkoli, a w nim szczegóły dotyczące oferty, także placówek prywatnych oraz terminów

Czytaj więcej o:
  • przedszkole Koszalin
  • żłobek Koszalin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.