27. Bieg Zaślubin w Kołobrzegu [zdjęcia]

Jacek Wójcik [email protected]
Bieg Zaślubin w Kołobrzegu.
Bieg Zaślubin w Kołobrzegu. Michał Świderski
Ponad tysiąc biegaczy było na liście zgłoszeń 27. Biegu Zaślubin. Ostatecznie na ulicach Kołobrzegu ścigało się ponad 850 biegaczy.
Bieg zaślubin w Kołobrzegu.

Bieg zaślubin w Kołobrzegu

Na liście startowej tegorocznej kołobrzeskiej piętnastki znalazło się dokładnie 1013 nazwisk. Nie wyszyscy jednak zdecydowali się na start. Jak poinformował dyrektor biegu, Ryszard Kaliciń-ski, na trasę wyruszyły 864 osoby. Zmagania ukończyło 848. - Padł rekord frekwencji, a także trasy. Zwycięzca z Ukrainy uzyskał znakomity wynik 45 minut i 33 sekundy. Myślę, że warunki sprzyjały biegaczom. Trochę powiewało, ale bardziej w plecy - powiedział Kaliciński.

Tegoroczne uliczne bieganie w Kołobrzegu zdominowali zawodnicy ze Wschodu. W klasyfikacji generalnej w czołowej sió-demce było sześciu biegaczy z Ukrainy. Wśród pań zawodniczkom zza wschodniej granicy przypadło całe podium.

Triumfatorem biegu został Mykoła Juchymczuk z Ukrainy, który dzień wcześniej był trzeci w Maniackiej Dziesiątce w Poznaniu. Drugie i trzecie miejsce zajęli jego rodacy, Dmytro Łaszyn (46.12) i zwycięzca wielu biegów organizowanych w naszym regionie Sergiej Okseniuk (46.22). Pierwszym polskim biegaczem na mecie był Tomasz Grycko z Władysławowa. Czas 47.58 dał mu szóstą lokatę. Ósmy open i drugi z Polaków był Jarosław Cichocki z Białogardu (48.54). W drugiej dziesiątce uplasowało się dwóch biegaczy z regionu, Grzegorz Antosik z Bryzy Postomino (15. miejsce - 54.24) i najlepszy z kołobrzeżan, Robert Sobczyk (17. - 54.32.).

Zmagania pań, których biegało aż 135, wygrała już po raz trzeci Rosjanka Nadieżda Trilinskaja. Startująca w barwach Achillesa Leszno, biegaczka uzyskała czas 55.47 i wyprzedziła dwie Ukrainki z SK Kovel, Swietłanę Stanko (56.02) i Oksanę Didan (56.34). Najlepszą z Polek była czwarta na mecie Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) w czasie 56.50. Czołową dziesiątkę zamknęły Edyta Szczygielska (Olszewski i Synowie Sławno) - 1:03.13 oraz Magdalena Witkiewicz (Białogard) - 1:03.56. Na 18. miejscu uplasowała się najlepsza z kołobrzeżanek, Adela Szatkowska (1:09.49).

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej obok premii 700 zł otrzymali tablety. Podobnie najlepsi z kołobrzeżan. Było wiele innych nagród. Organizatorzy dzięki hojności kołobrzeskich sponsorów przygotowali dla uczestników obfity poczęstunek.