Sport
Jesteś tu: Strona główna Sport Artykuł

27. Bieg Zaślubin w Kołobrzegu [zdjęcia]

Dodano: 18 marca 2013, 12:00 Autor:

Ponad tysiąc biegaczy było na liście zgłoszeń 27. Biegu Zaślubin. Ostatecznie na ulicach Kołobrzegu ścigało się ponad 850 biegaczy.
Bieg Zaślubin w Kołobrzegu.

Bieg Zaślubin w Kołobrzegu. (fot. Michał Świderski)

Na liście startowej tegorocznej kołobrzeskiej piętnastki znalazło się dokładnie 1013 nazwisk. Nie wyszyscy jednak zdecydowali się na start. Jak poinformował dyrektor biegu, Ryszard Kaliciń-ski, na trasę wyruszyły 864 osoby. Zmagania ukończyło 848. – Padł rekord frekwencji, a także trasy. Zwycięzca z Ukrainy uzyskał znakomity wynik 45 minut i 33 sekundy. Myślę, że warunki sprzyjały biegaczom. Trochę powiewało, ale bardziej w plecy – powiedział Kaliciński.

Tegoroczne uliczne bieganie w Kołobrzegu zdominowali zawodnicy ze Wschodu. W klasyfikacji generalnej w czołowej sió-demce było sześciu biegaczy z Ukrainy. Wśród pań zawodniczkom zza wschodniej granicy przypadło całe podium.

Triumfatorem biegu został Mykoła Juchymczuk z Ukrainy, który dzień wcześniej był trzeci w Maniackiej Dziesiątce w Poznaniu. Drugie i trzecie miejsce zajęli jego rodacy, Dmytro Łaszyn (46.12) i zwycięzca wielu biegów organizowanych w naszym regionie Sergiej Okseniuk (46.22). Pierwszym polskim biegaczem na mecie był Tomasz Grycko z Władysławowa. Czas 47.58 dał mu szóstą lokatę. Ósmy open i drugi z Polaków był Jarosław Cichocki z Białogardu (48.54). W drugiej dziesiątce uplasowało się dwóch biegaczy z regionu, Grzegorz Antosik z Bryzy Postomino (15. miejsce – 54.24) i najlepszy z kołobrzeżan, Robert Sobczyk (17. – 54.32.).

Zmagania pań, których biegało aż 135, wygrała już po raz trzeci Rosjanka Nadieżda Trilinskaja. Startująca w barwach Achillesa Leszno, biegaczka uzyskała czas 55.47 i wyprzedziła dwie Ukrainki z SK Kovel, Swietłanę Stanko (56.02) i Oksanę Didan (56.34). Najlepszą z Polek była czwarta na mecie Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) w czasie 56.50. Czołową dziesiątkę zamknęły Edyta Szczygielska (Olszewski i Synowie Sławno) – 1:03.13 oraz Magdalena Witkiewicz (Białogard) – 1:03.56. Na 18. miejscu uplasowała się najlepsza z kołobrzeżanek, Adela Szatkowska (1:09.49).

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej obok premii 700 zł otrzymali tablety. Podobnie najlepsi z kołobrzeżan. Było wiele innych nagród. Organizatorzy dzięki hojności kołobrzeskich sponsorów przygotowali dla uczestników obfity poczęstunek.

Czytaj więcej o:
  • Bieg Zaślubin Kołobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.