Proces w Koszalinie: Ile zarabia prezes spółdzielni

Dodano: 19 listopada 2012, 9:15 Autor:

Waldemar Humel, członek Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie, od prawie dwóch lat walczy o ujawnienie pensji członków zarządu spółdzielni. W tej sprawie poszedł do sądu.

– Nie wiem, dlaczego prezes Przylesia tak się upiera i nie chce podać informacji o zarobkach. Wstydzi się ich? – zastanawia się Waldemar Humel. – Skoro uchwały rady nadzorczej, w myśl ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, są jawne dla członków spółdzielni, to postanowiłem wystąpić o uchwałę w sprawie pensji członków zarządu Przylesia – wyjaśniał nam przed salą sądową.

– I jak na razie bezskutecznie. To zaczęło się w styczniu 2011 roku. Wtedy w spółdzielni mi odmówiono. Zgłosiłem się do prokuratury, ta odmówiła wszczęcia postępowania, więc poszedłem do sądu. W pierwszym podejściu sąd mi odmówił z uwagi na ochronę danych osobowych. Więc się zażaliłem do Sądu Okręgowego.

Wtedy Sąd Okręgowy skierował sprawę do Sądu Rejonowego do rozpatrzenia. I ten postanowił ukarać prezesa grzywną za to, że nie ujawnił na moją prośbę uchwał, o które prosiłem. A więc wyszło na moje. Ale prezes spółdzielni się odwołał od tego rozstrzygnięcia i stąd teraz ta sprawa.

Przed Sąd Rejonowy w Koszalinie został więc wezwany sam zainteresowany Waldemar Humel i prezes spółdzielni Kazimierz O. (z uwagi na trwający proces, w kontekście tej sprawy musimy podawać tylko pierwszą literę nazwiska). Prezes się nie pojawił, a jego adwokatka dostarczyła zwolnienie lekarskie.

Więcej przeczytaj w dzisiejszym papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego

Czytaj więcej o:
  • sąd Koszalin
  • spółdzielnia mieszkaniowa Przylesie Kosz
  • Waldemar Humel
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Milion złotych za ocieplenie i wyremontowanie "siódemki"

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.