Roman Bielecki, prezes MZK w Koszalinie nie żyje

Dodano: 14 listopada 2012, 7:55 Autor:

Roman Bielecki, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie nie żyje. Miał 61 lat.
Roman Bielecki

Roman Bielecki

Wczoraj po ciężkiej chorobie odszedł w koszalińskim Szpitalu Wojewódzkim Roman Bielecki, długoletni prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie.

Roman Bielecki urodził się w Bobolicach, 25 lutego 1951 roku. Ukończył pedagogikę w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku (dawniej Wyższa Szkoła Nauczycielska). Był absolwentem Wydziału Filozoficzno – Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył również szereg studiów podyplomowych z zakresu zarządzania.

Swoją pracę zawodową rozpoczął jako nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Bobolicach (1976-1984). Od 1975 do 1984 był także nauczycielem akademickim, instruktorem japońskiego karate KYOKUSHIN w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie. W latach 1990 – 1994 był burmistrzem Bobolic. Od 1996 roku –prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie, któremu poświęcił całą swoją zawodową aktywność i zaangażowanie.

Pod jego kierownictwem MZK jako pierwsze w kraju przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej uzyskało Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001–2001. W 2001 roku wyróżnione zostało prestiżową nagrodą "Nagroda Gospodarcza Roku 2001 Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Złoty Denar", oraz nagrodą za dobrą jakość usług "Dobre Bo Polskie" przyznaną przez Wielkopolskie Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. MZK zdobywało przez szereg lat wiele innych prestiżowych nagród i wyróżnień gospodarczych. Firma przekształciła się w nowoczesne przedsiębiorstwo, wymieniła swój tabor autobusowy, przeszła na nowoczesne zarządzanie. Autorem tego sukcesu był prezes Roman Bielecki.

Główną jednak zasługą Romana Bieleckiego było wyprowadzenie przedsiębiorstwa z zapaści finansowej w bardzo prężnie i nowocześnie działającą spółkę komunalną Koszalina. Roman Bielecki był autorem szeregu artykułów dotyczących zarządzania. Jego publikacje można było znaleźć m.in.w ogólnopolskim Biuletynie Komunikacji Miejskiej.

Roman Bielecki był wieloletnim prezesem Koła Łowieckiego „Ponowa” Polskiego Związku Łowieckiego w Bobolicach, prezesem Aeroklubu Koszalińskiego, członkiem Związku Polskich Spadochroniarzy, był ekspertem Warszawskiego Komitetu Gospodarki Komunalnej. Licencjonowany pilot samolotowy, skoczek spadochronowy, myśliwy.

Roman Bielecki był żonaty. Mieszkał w Bobolicach.

Czytaj więcej o:
  • mzk koszalin
  • roman bielecki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Akcja "Zapałka nie ogrzeje". Pomoc najbardziej potrzebującym

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.