Kołobrzeska noclegownia już otwarta

Dodano: 7 listopada 2012, 16:00 Autor:

Choć za oknem dodatnie temperatury niechybnie zbliża się zima. Jak co roku na przeciw bezdomnym wychodzi kołobrzeski MOPS.

Od 5 listopada czynna jest kołobrzeska noclegownia. To drugi obok całodobowego schroniska obiekt, w którym schronienia szukać mogą bezdomni. Placówka przy ul. Zwycięzców 12 otwarta jest od godziny 20:00 do 6:00 dnia następnego. Osoby, które ostatni meldunek posiadały w Kołobrzegu, pod warunkiem przestrzegania regulaminu (w tym przede wszystkim odpowiedniego zachowania względem współlokatorów oraz opiekunów i trzeźwości), mogą korzystać z noclegowni aż do 15 kwietnia; w przypadku przyjezdnych – 3 dni od pierwszej wizyty (w tym czasie ustala się ośrodek poza miastem, który powinien świadczyć pomoc). Na potrzebujących czeka łóżko z pościelą – łącznie do 30 sztuk, środki czystości, świeża bielizna i w razie potrzeby ubranie. Czuwają nad nimi wykwalifikowani wychowawcy. Należy zaznaczyć, że miejsca w noclegowni nie otrzyma osoba w stanie upojenia alkoholowego, agresywna lub awanturująca się, wymagająca specjalistycznej pomocy lekarskiej, a także taka, która odmówi, prowadzonego ze względów bezpieczeństwa, przeglądu wnoszonych rzeczy.

Oprócz tego wszyscy potrzebujący, między godziną 13.00 a 15.00 korzystać mogą z darmowych posiłków wydawanych przez Bank Żywności "Sezam” (Kołobrzeg, ul. Unii Lubelskiej 33). Jak zapewniają pracownicy, codziennie liczyć można na gorącą zupę z "wkładką” oraz kawałek chleba.

Czytaj więcej o:
  • bezdomni
  • noclegownia w Kołobrzegu
  • pomoc
  • schronisko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Hołd dla śledzia w kołobrzeskim muzeum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.