Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Informator na 1 listopada: Jak jeżdżą autobusy w Koszalinie, Kołobrzegu, Świdwinie, Białogardzie i Szczecinku?

(kos) (mas) (qba) (r) (ima) (ing)
Archiwum
Dzień Wszystkich Świętych w regionie koszalińskim. Sprawdźcie jak 1 listopada działa w Waszym mieście komunikacja miejska.

Komunikacja miejska na 1 listopada

KOSZALIN
Miejski Zakład Komunikacji informuje, że 1 listopada w godzinach 8.30 - 18 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii nr 8 i nr 16 oraz na dodatkowych trasach.

Pierwsza to: Chełmoniewo - Zwycięstwa - Krakusa i Wandy - Gnieźnieńska - Cmentarz. I powrót tą samą trasą. Kolejny: Osiedle Morskie - Krańcowa - Morska - Armii Krajowej - Krakusa i Wandy - Gnieźnieńska - Cmentarz. Trasa powrotna: Gnieźnieńska - Krakusa i Wandy - Armii Krajowej - Morska - Energetyków - Franciszkańska. Kolejna trasa: Władysława IV - Monte Cassino - Armii Krajowej - Krakusa i Wandy - Gnieźnieńska - Cmentarz. Powrót tą samą trasą. I jeszcze: Dworzec PKP - Krakusa i Wandy - Gnieźnieńska - Cmentarz. Trasa powrotna: Gnieźnieńska 4 Marca Zwycięstwa Armii Krajowej - Dworzec PKP. Przystanek końcowy wszystkich linii to Gnieźnieńska / pętla.

Dodatkowe autobusy będą miały tablice z napisem "cmentarz". I będą jeździć w ruchu wahadłowym w godzinach 8.30 - 18. Kasa biletowa przy cmentarzu będzie czynna od 31 października do 4 listopada w godzinach 9 - 17.

Natomiast PKS Koszalin informuje, że 2 listopada komunikacja autobusowa będzie prowadzona jak w wolne soboty. Na wszelki wypadek warto sprawdzić informację autobusową pod numerem 668 891 064.
W piątek, 2 listopada, Urząd Miejski w Koszalinie oraz starostwo powiatowe pracują jak zwykle.

BIAŁOGARD, TYCHOWO
31 października (środa) oraz 2 listopada (piątek) autobusy w Białogardzie będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego w dni powszednie. Ponadto w obu tych dniach wprowadzone zostaną dodatkowe kursy pomiędzy wszystkimi cmentarzami komunalnymi co godzinę, począwszy od godz. 9 do godz. 16. 1 listopada również będą jeździły dodatkowe autobusy - przejazdy mają się odbywać pomiędzy wszystkimi cmentarzami komunalnymi na terenie miasta w godzinach 9 -16. Kursy odbywać się będą co pół godziny.
W przypadku choroby lub nieszczęśliwego zdarzenia należy zgłaszać się do szpitala w Białogardzie. Szpitalna przychodnia będzie czynna bez przerwy. Dyżury świąteczne ogłosiły też przychodnie prywatne, m.in. NZOZ Folk-Med i NZOZ Ambulatorium.

Urząd Miasta w Białogardzie 1 listopada będzie zamknięty, ale w piątek obowiązywać już ma w ratuszu normalny dzień pracy. Sprawy załatwimy w godz. 7 - 15. Podobnie w Tychowie. Piątek ma być normalnym dniem pracy dla tychowskich urzędników.

SZCZECINEK
W Dniu Wszystkich Świętych na szczecinecki cmentarz najlepiej się wybrać autobusem. 1 listopada wokół cmentarza w Szczecinku będzie wyjątkowo trudno znaleźć miejsce parkingowe. Dziki postój na błoniach przy ulicy Cieślaka zajął plac budowy PoloMarketu więc zmotoryzowanym pozostaje do dyspozycji jedynie pobliski parking, ewentualnie okoliczne ulice Słupska i postój przy Biedronce na ulicy Narutowicza. Pozostaje Komunikacja Miejska. Na cmentarz w godzinach od 8 do 18 co kwadrans kursować będą autobusy linii nr 2. Po naszej interwencji KM odwiesiła także kursy "piątki", która będzie jeździła co 20 minut.
Wszyscy pacjenci z powiatu szczecineckiego - niezależnie do jakiego lekarza rodzinnego są zapisani - pomocy medycznej w nagłych zachorowaniach nie wymagających wizyty pogotowia mogą szukać w jednym miejscu. Jest nim poradnia Podimed ze Szczecinka przy ulicy Kilińskiego 7 - dawna przychodnia przyszpitalna (tel. 94 366 19 50).

KOŁOBRZEG
Udając się na cmentarz w Kołobrzegu jak zwykle lepiej skorzystać z Komunikacji Miejskiej. Zwłaszcza, że w okolicach cmentarza policja tradycyjnie czuwać będzie nad respektowaniem wprowadzonej już od dziś zmiany organizacji ruchu (obowiązuje od godz. 15 do piątku, godz. 70). Jadąc ul. VI Dywizji Piechoty musimy zwolnić do 30 km na godzinę (po obu stronach). A sama prędkość maksymalna obowiązuje na ul. św. Wojciecha, która na odcinku od VI Dywizji Piechoty do skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego będzie jednokierunkowa.

Parkowanie będzie możliwe tylko wyznaczonych miejscach i po lewej stronie ul. św. Wojciecha. Parking dla osób niepełnosprawnych - przy terenie niegdysiejszej mleczarni.
Kołobrzeska Komunikacja Miejska dziś, w czwartek i piątek uruchamia dodatkowe kursy autobusów dowożących pasażerów na cmentarz i z powrotem.

Dziś i w piątek co godzinę od godz. 10.45 do 16.45 będzie kursował dodatkowy autobus ruszający z przystanku przy ul. Kniewskiego, przez Unii Lubelskiej, Kupiecką, Kamienną. Będzie wracać z cmentarza również co godzinę, od godz. 11.15 począwszy. Dodatkowe kursy pojawią się na trasie Podczele - Cmentarz (autobus będzie oznaczony literą "A") .

Pierwszego listopada wszystkie autobusy kursują jak w dzień wolny od pracy. Dodatkowe autobusy będą jeździć pod cmentarz w godz. od 8 do 18 z Podczela ("A"), z ul. Bałtyckiej ("D") i z Grzybowa ("C").
Teoretycznie na piątek drugiego listopada lepiej nie planować załatwiania spraw urzędowych, choć jak ustaliliśmy, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, ZUS i Urząd Skarbowy będą pracować normalnie.

ŚWIDWIN
1 listopada w mieście wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym w okolicach starego cmentarza. Ulice Cmentarna oraz ks. Popiełuszki będą jednokierunkowe. Z ul. Cmentarnej wyjeżdżać się będzie w kierunku osiedla Chrobrego, natomiast z ul. ks. Popiełuszki ruch skierowany zostanie w stronę ul.Wiejskiej, ul.Spacerowej i następnie na ul. Połczyńską.

Przy cmentarzu zostaną wyznaczone dodatkowe, tymczasowe parkingi ogrodzone taśmą i drogę do nich wskazywać będą znaki informacyjne.

1 listopada wszystkie obiekty Parku Wodnego "Relax" (pływalnia, hala, stadion i Orlik 2012) będą nieczynne.

Pociągi 1 listopada

KOLEJ Grupa PKP przygotowuje się do wzmożonego ruchu w czasie Wszystkich Świętych.

Między innymi pasażerowie będą mogli liczyć na wsparcie mobilnych informatorów ubranych w pomarańczowe kurtki z piktogramem "I" na plecach. Informatorzy wskażą odpowiednie pociągi w rozkładzie jazdy, poinformują o ewentualnych opóźnieniach, wskażą peron z którego odjeżdża pociąg.

Intercity uruchomi również dodatkowe pociągi. I tak skład Express InterCity (EIC) "Bolesław Prus" pojedzie na trasie Warszawa - Szczecin - Warszawa 31 października i 1 listopada, a skład kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK) "Wojażer" pojedzie dodatkowo na trasie Kraków Płaszów - Gdynia Główna - Kraków Płaszów w nocy z 31 października na 1 listopada oraz z 1 na 2 listopada. Spółka planowo wzmocni również kilkadziesiąt pociągów, przygotowując na największych stacjach rezerwowe wagony.

PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach. Obecnie każdy pasażer może sprawdzić liczbę zajętych miejsc w danym składzie wchodząc na stronę www.intercity.pl. W prawym dolnym rogu znajduje się link "Pociągi - prognoza frekwencji". Dzięki temu podróżny może sprawdzić liczbę zajętych miejsc w tych pociągach TLK, które nie są objęte całkowitą rezerwacją miejsc.

- Bardzo ważne, aby nasi pasażerowie wcześniej zadbali o bilet na pociąg, jeszcze przed okresem wzmożonego ruchu. Wówczas unikniemy kolejek, i swobodnie zarezerwujemy wybrane przez nas miejsce. Bilety na pociągi PKP Intercity możemy kupić w domu przez Internet - nie musimy ich drukować, wystarczy skan w telefonie komórkowym czy innym urządzeniu mobilnym, który następnie pokazujemy konduktorowi w czasie kontroli biletów. Bilety możemy kupić w 30 dniowej przedsprzedaży - informuje w komunikacie Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Koszalin: szukasz grobu? Sprawdź w internecie

Chcesz zapalić znicz u znajomego, który nie żyje, a jego grób jest na koszalińskim cmentarzu? Możesz skorzystać z cmentarnej wyszukiwarki. Przed wejściem do budynku administracji koszalińskiego cmentarza zainstalowany jest "infokiosk", gdzie po wprowadzeniu niezbędnych danych (nazwiska i imienia osoby zmarłej) można odnaleźć miejsce pochówku (kwatera, rząd i miejsce oraz lokalizację grobu ).

Takie informacje można też znaleźć wcześniej w internecie. Wystarczy wpisać adres: administracja.cmentarz.koszalin.pl, i ukaże się strona internetowa, a po prawej m. in. link "wyszukiwarka miejsca pochówku". Po jego kliknięciu znajdziemy instrukcję obsługi. W skrócie: konieczne jest podanie przynajmniej imienia i nazwiska osoby nieżyjącej, dobrze jest też znać datę urodzin i datę zgonu. Po wyborze nazwiska - ukaże się mapa cmentarza i wskazana kwatera, gdy na nią klikniemy pojawi się kolejna mapka z drogą dojścia i wskazaniem w którym rzędzie i w jakiej kolejności znajduje się grób.

A w razie problemów można skorzystać z pomocy pracowników administracji cmentarza. Ci są dostępni na miejscu albo pod telefonem (94 342 34 20).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!