Koszaliński Związkowiec z kłopotami

Dodano: 21 września 2012, 10:30 Autor:

Związkowiec znalazł się w kłopotach. Istniejące tutaj firmy boją się, że będą musiały się stąd wyprowadzać.
Koszaliński biurowiec Związkowiec miał zyskać drugą młodość. Tymczasem pozostała szumna nazwa Union Tower i niepewna przyszłość.

Koszaliński biurowiec Związkowiec miał zyskać drugą młodość. Tymczasem pozostała szumna nazwa Union Tower i niepewna przyszłość. (fot. Radek Koleśnik)

– Nie wiemy, co będzie dalej – sygnalizuje właściciel jednego z biur wynajmujących w Związkowcu pomieszczenia. – Nieoficjalnie słyszymy, że obecny właściciel ma problemy, pojawiają się pogłoski o wyłączeniu prądu, wind. W takiej atmosferze trudno prowadzić działalność. Zaczynam rozglądać się za nowym lokum.

Związkowiec został zbudowany w 1972 roku. Koszaliński drapacz chmur na dobre wrósł w krajobraz miasta. W dawnych czasach mieściło się w nim wiele organizacji i stowarzyszeń (związkowych, nauczycielskich, harcerskich, działkowych), m.in. swoją siedzibę miał ,,Głos Pomorza”. Bar Panorama na jedenastym piętrze kusił schabowymi wielkimi jak talerz i widokiem na panoramę Koszalina. Mijały lata, budynek tracił dawny blask. Dziś nazwa Union Tower, jaką w ostatnich latach zyskał obiekt, wydaje się mocno na wyrost.

W maju 2011 roku obiekt kupiła poznańska Kancelaria Zoneman i Wspólnicy. To miała być dla budynku wielka szansa. Po sfinalizowaniu transakcji jeden ze współwłaścicieli, podczas konferencji w Koszalinie, zapowiadał gruntowne remonty, łącznie z poprawą wizerunku budynku od zewnątrz, marzył nawet o dobudowaniu drugiego obiektu.

Dziś wygląda na to, że z planów rozbudowy niewiele wyjdzie. Próbowaliśmy skontaktować się z kancelarią Zoneman i Wspólnicy, jednak firma ma wyłączone telefony. Otrzymaliśmy natomiast oświadczenie wystosowane przez firmę KUDLA – ta poznańska spółka była poprzednim właścicielem Związkowca i sprzedała go Kancelarii Zoneman i Wspólnicy.

W oświadczeniu czytamy: „KUDLA, mając na uwadze aktualną sytuację prawno-finansowa właściciela i jednocześnie zarządcy budynku przy ul. Zwycięstwa 137 – 139 w Koszalinie, podjęła starania mające na celu przejęcie administrowania Związkowcem, deklarując jednocześnie pomoc w zarządzaniu całym obiektem.

Do czasu porozumienia ze stronami sprawy, od których zależy powodzenie naszych intencji, a tym samym przyszłość wieżowca, Kudla Sp. z o.o. indywidualnie dokonuje wszelkich możliwych czynności zmierzających do usprawnienia działalności biurowca tak, aby wszyscy najemcy mogli w sprzyjających warunkach realizować własne cele gospodarcze”.

– Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy mający siedziby w biurowcu mogli dalej prowadzić swoją działalność – dodaje Iwona Sosnowska ze spółki KUDLA. – Nie powiem nic więcej ponad to, że zrobimy wszystko, co będzie możliwe, aby biurowiec mógł dalej funkcjonować.

Czytaj więcej o:
  • koszalin
  • pieniądze
  • związkowiec
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pożar altanki na koszalińskim Rokosowie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.