Rowerowy Poligon na Poligonie Drawskim [zdjęcia]

Dodano: 10 lipca 2012, 11:54

Wstęp na Poligon Drawski jest zabroniony. Są jednak małe wyjątki. Jednym z nich jest wyprawa pod nazwą ,,Rowerowy Poligon”.

Trasa długości 50 km wiodła przez najważniejsze punkty taktyczne poligonu. Zmierzyło się z nią 50 rowerzystów. Trasa rozpoczęła się tradycyjnie już spod „czołgów”. Wśród śmiałków nie zabrakło drawszczan, mieszkańców gminy i turystów. Licznie również przybyła grupa z Polic z klubu ,,SAMARAMA”. Przodownik PTTK Mariusz Ziemecki po powitaniu wszystkich omówił trasę i środki bezpieczeństwa.

Z Drawska Pomorskiego trasa prowadziła do Dzikowa. Później już był tylko poligon. Żółta Trybuna, przeprawa wodna Zły Łęg, Bucierz, lotnisko w Ziemsku, jez. Ostrowiec i Oleszno.

Była to rzadka okazja do zobaczenia jak wygląda poligon od środka. Wysoka temperatura, szutry, bruki, i zapomniane drogi, po których w trakcie rajdów samochodowych jeżdżą Adam Małysz i Krzysztof Hołowczyc. Kolejna możliwość wybrania się na rajdowy poligon już prawdopodobnie w następnym roku.

Drawski Oddział PTTK przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim i za zgodą CSWL Drawsko organizuje co roku dwie wyprawy na Poligon Drawski – pieszą i rowerową. Rowerowa odbyła się 8 lipca.

Czytaj więcej o:
  • drawsko pomorskie
  • poligon drawski
  • rowerowy poligon
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.