Lotnicy ćwiczyli na poligonie [zdjęcia]

Dodano: 9 maja 2012, 20:00 Autor:

Myśliwce MiG 29 i samoloty szturmowo-bombowe SU-22 bombardowały dzisiaj stanowiska artylerii i czołgi na poligonie lotniczym w Nadarzycach.

Od poniedziałku w naszym regionie odbywają się ćwiczenia lotnicze pod kryptonimem KONDOR-12. Kieruje nimi gen. bryg. pil. Tadeusz Mikutel, dowódca 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

W środę na pasie startowym lotniska w Mirosławcu obsługa krzątała się wokół dziewięciu myśliwców MiG 29 z Baz Lotnictwa Taktycznego w Malborku i Tomaszowie Mazowieckim oraz ośmiu samolotów szturmowo - bombowych z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina. Samoloty uzbrajane były w bomby, rakiety i pociski do działek. Tankowano paliwo.

Przed południem 12 uzbrojonych maszyn z 11 tonami ładunków na pokładzie wystartowało w kierunku poligonu lotniczego. Na co dzień piloci myśliwców doskonalą swoje umiejętności w zwalczaniu celów powietrznych. Ćwiczenia polegające na bombardowaniu celów na ziemi - takie jak dzisiaj - odbywają się rzadziej.

Czytaj więcej o:
  • świdwin
  • lotnicy
  • lotnisko
  • mirosławiec
  • wojsko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.