Inwestycje w Koszalinie: Miasto powoli buduje

Dodano: 14 kwietnia 2012, 7:00 Autor:

Spodziewaliśmy się, że na wiosnę miejskie inwestycje nabiorą tempa. A tymczasem jakoś specjalnie wielkiego ruchu na placach budowy nie widać. Nasz fotoreporter to sprawdził.

Gdy spojrzymy na to, co się dzieje przy budowie dróg w mieście, to nie jednemu kierowcy może się otworzyć nóż w kieszeni. Można bowiem odnieść wrażenie, że niewiele się dzieje.

Co z ul. Gdańską, która jest przewidziana do poprawki? Usłyszeliśmy, że firma Strabag zajmie się tym w maju. Roboty mają potrwać tydzień.
A co z pobliskim rondem? Ma być zakończone zgodnie z umową do 15 maja. Infrabud deklaruje, że zdąży na czas.
A obwodnica śródmiejska? – Prace trwają – odpowiada Robert Grabowski, rzecznik ratusza.

Nasi Czytelnicy mnożą kolejne pytania. M. in. o halę widowiskowo – sportową przy ul. Śniadeckich. – Wygląda na ukończoną – komentują Czytelnicy. – Dlaczego wobec tego nie jest otwarta?

Okazuje się, że hala, która za grube miliony złotych została zbudowana przez Politechnikę Koszalińską i miasto, wciąż nie ma operatora, czyli dzierżawcy, który by ją poprowadził i organizował różnego rodzaju imprezy. I wygląda na to, że będzie konieczny kolejny przetarg. Bo, jak się dowiedzieliśmy od Jakuba Pyżanowskiego, prezesa Zarządu Obiektów Sportowych, który był jedynym chętnym w ostatnim przetargu – ten został unieważniony (do sprawy wrócimy; wczoraj decyzję, co dalej zrobić z tym tematem miał podjąć prezydent miasta).

A to oznacza kolejne tygodnie, a otwarcie hali było przecież przewidziane na czerwiec. Do tego, jak nam powiedział prezydent, wciąż nie jest załatwiona do końca sprawa wyposażenia hali.

– A co z budową aquaparku? – padają kolejne pytania.
Fakt, do tej pory, choć mija kolejny miesiąc od otwarcia ofert, nie został jeszcze wybrany wykonawca, który zbuduje koszaliński aquapark. Po drodze, jak już pisaliśmy, ZOS miał problem z inżynierem kontraktu, który zajmował się przetargiem na wykonawcę. Stąd wydłużenie czasu na analizę ofert chętnych firm. Teraz zajmują się tym trzy osoby, w tym dwóch pracowników ZOS i jeden fachowiec na zlecenie.

Mają rozstrzygnąć przetarg w przyszłym tygodniu. Z tym, że ZOS musi jeszcze ogłosić przetarg na nowego inżyniera kontraktu. Termin otwarcia aquaparku na razie nie został zmieniony – baseny mają być gotowe przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.

Czytaj więcej o:
  • filharmonia
  • inwestycje
  • koszalin
  • miasto
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.