Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje: Strefa będzie znowu większa

Marzena Sutryk [email protected]
Koszalińska strefa będzie powiększona o nowe hektary.
Koszalińska strefa będzie powiększona o nowe hektary.
Ratusz wydał kolejne pozwolenie na działalność dla nowej firmy w strefie ekonomicznej. Kolejna dobra wiadomość: premier zgodził się na powiększenie koszalińskiej strefy o nowe hektary.

Firmy ze strefy

Firmy ze strefy

W koszalińskiej strefie działają: Nordglass II sp. z o. o., PHU ROMEX Roman Wasilewski, Fabryka Flag LINEA, Jakob Hatteland Computer sp. z o. o, EIW Industrial Development sp. z o. o., ELFA POLSKA sp. z o. o., Produs Retail Technology sp. z o. o., AJCON sp. z o. o., Q4Glass ABJ Investors, Jeronimo Martins Dystrybucja SA, Elfa Manufacturing sp. z o. o. oraz EsPan sp. z o. o.

Wydział Architektury i Urbanistyki wydał pozwolenie na budowę zakładu przetwórstwa rybnego dla firmy EsPan. O tym planowanym przedsięwzięciu już pisaliśmy: firma ma stawiać wkrótce halę produkcyjno - magazynową, zatrudniać ludzi. Gdy zapowiadaną działalność rozpocznie też Elfa Manufacturing, to wówczas miasto zyska 180 nowych miejsc pracy.

Do tego jest też pozytywna decyzja premiera - Donald Tusk podpisał zgodę na powiększenie koszalińskiej strefy ekonomicznej o ponad 23 hektary. To odpowiedź na wniosek władz miasta, który został złożony pod koniec minionego roku. W efekcie koszalińska strefa będzie liczyła ponad 114 hektarów. - To dla nas bardzo dobra decyzja, która pozwoli na dalszy rozwój gospodarczy miasta - ocenia prezydent Piotr Jedliński.

Obecnie w strefie działa 10 zakładów. Kolejne dwie firmy, w tym EsPan, przygotowują się do rozpoczęcia działalności. Trwają też rozmowy z kolejnymi dwoma przedsiębiorstwami zainteresowanymi rozpoczęciem działalności w zakresie produkcji spożywczej oraz budowy centrum dystrybucyjno - logistycznego. Ponadto trwają rozmowy z trzema inwestorami z branży motoryzacyjnej oraz metalowej, którzy rozważają możliwość kupna gruntu w Koszalinie.

Na razie na ok. 90 ha strefy, zagospodarowana jest zaledwie połowa. Po co w takim razie miastu kolejne grunty, skoro jest jeszcze tyle wolnych terenów? - Chcemy przygotować ziemię dla potencjalnych inwestorów - odpowiada Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza. - Lepiej dysponować większym terenem, zwłaszcza, że wciąż do ratusza pukają nowi przedsiębiorcy zainteresowani działalnością w naszej strefie.

Dziś w strefie jest ponad tysiąc miejsc pracy. Koszalińska strefa ekonomiczna, działająca w ramach Słupskiej Strefy Ekonomicznej, istnieje od 2003 roku. Na początek to były 22 hektary. W niespełna trzy lata teren został zagospodarowany przez siedmiu inwestorów.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera