Pływanie: Siedem medali Znicza Koszalin na MP juniorów młodszych

Znakomicie spisali się pływacy MKS Znicz Koszalin podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (rocznik 1998).

Na 25-metrowym basenie w Olsztynie podopieczni Waldemara Bojarzyńskiego wywalczyli 7 medali (2 złote, 3 srebrne, 2 brązowe). Zawodnicy Znicza są uczniami Zespołu Szkół Sportowych.

Obydwa złote medale koszalinianie zdobyli w wyścigach sztafet. W pierwszym dniu mistrzostw Kamil Mikołajczak, Krzysztof Mikulski, Mateusz Wysocki i Kacper Biernacki zwyciężyli na dystansie 4x200 metrów stylem dowolny uzyskując wynik 8.26,00. W drugim dniu ta sama czwórka wygrała rywalizację 4x100 m st. dowolnym w czasie 3.44,68. W ostatnim dniu MP sztafeta Znicza była czwarta w wyścigu 4x100 m st. zmiennym (4.19,73).

K. Biernacki zdobył indywidualnie dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Srebrne na 200 m stylami dowolnym i zmiennym, a brąz na 100 dowolnym.

Indywidualny medal wywalczył także M. Wysocki. W ostatnim dniu zawodów zajął trzecie miejsce na 1500 m st. dowolnym. W rywalizacji dziewcząt na drugim stopniu podium w wyścigu na 200 m st. klasycznym stanęła Nikola Kietrys.

W klasyfikacji na najlepszych zawodników MP czwarte miejsce zajął K. Biernacki, a piąte M. Wysocki. Znicz był dziesiąty w klasyfikacji medalowej zawodów.