Darłowo: Obwodnica z lotu ptaka

Dodano: 18 grudnia 2011, 8:00 Autor:

Darłowo Do użytku oddano ulicę Sportową, która stanowi pierwszy etap obwodnicy Darłowa. Poniżej prezentujemy planowany przebieg drogi omijającej centrum.
Najdłuższy brakujący odcinek obwodnicy (zaznaczony na czerwono) ma powstać dzięki unijnym funduszom. – Jeśli uzyskamy dotację to planujemy rozpocząć roboty wiosną 2012 roku i zakończyć jesienią 2013 – zapowiada burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.

Najdłuższy brakujący odcinek obwodnicy (zaznaczony na czerwono) ma powstać dzięki unijnym funduszom. – Jeśli uzyskamy dotację to planujemy rozpocząć roboty wiosną 2012 roku i zakończyć jesienią 2013 – zapowiada burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. (fot. UM Sławno)

Z ronda Pionierów Ziemi Darłowskiej i ulicy Sportowej można już korzystać od kilkunastu dni. Nowa ulica połączyła ze sobą dwie ważne arterie miejskie Aleje Jana Pawła II i ulicę Morską. – Zbudowano ją na zasadzie tzw. "schetynówki”, czyli w oparciu o Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Na budowę tej ulicy o długości 1222 m darłowski samorząd otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa zachodniopomorskiego w wysokości 3 mln zł. Całość inwestycji kosztowała 6,45 mln zł – informuje Leszek Walkiewicz, rzecznik darłowskiego ratusza. Oświetlona asfaltowa jezdnia ul. Sportowej ma 7 metrów szerokości i oddzielony pasem zieleni chodnik i ścieżkę rowerową. Ma ona odciążyć wzmożony ruch w centrum Darłowa, który doskwiera szczególnie w trakcie sezonu.

Drugi etap budowy obwodnicy będzie przebiegał od alei Wojska Polskiego do ulicy Portowej (na prezentowanej przez nas mapie jest to odcinek zaznaczony kolorem czerwonym). Pieniądze na ten cel mają pochodzić z unijnych funduszy (w ramach projektu zatytułowanego: Poprawa dostępności do portu morskiego w Darłowie).

Trzeci etap będzie obejmował budowę mostu wiszącego nad rzeką Wieprzą w miejscu obecnej kładki "Kutrowskiej” wraz z dwoma rondami i krótkimi odcinkami ulic. Inwestorem trzeciego etapu budowy ma być Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.