Jesteś tu: Strona główna Turystyka - Artykuły Turystyka - Pojezierze Artykuł

Borne Sulinowo: Zlot pojazdów wojskowych

Dodano: 17 sierpnia 2011, 19:00 Autor:

Piknik Lotniczy i koncerty Oddziału Zamkniętego oraz Macieja Maleńczuka przygotowano na 8. Zlot Pojazdów Militarnych "Gąsienice i podkowy”.

Już po raz ósmy Borne Sulinowo przypomni sobie czasy, gdy większość jego mieszkańców nosiła mundury, a na ulicach zamiast samochodów, łatwiej było się natknąć na wóz opancerzony. Jutro rozpocznie się tu Zlot Pojazdów Militarnych "Gąsienice i podkowy”. Impreza z niewielkiego spotkania pasjonatów militariów przerodziła się w gigantyczne przedsięwzięcie logistyczne.

Dość powiedzieć, że wokół tankodromu, dawnej bazy wojsk niemieckich i sowieckich, gromadzi się kilka tysięcy uczestników, którzy zjeżdżają kilkoma setkami czołgów, wozów bojowych, motocykli wojskowych, ciężarówek z demobilu i wieloma innymi pojazdami kilkunastu armii europejskich. Do tego dochodzi kilkadziesiąt tysięcy gości z całej Polski.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zlotowi towarzyszyć będzie wystawa sprzętu militarnego, militaria w miniaturze, jarmark wojskowy, gastronomia, ekspozycje Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu i Muzeum Wojska Polskiego z Warszawy oraz rekonstrukcja wojskowego szpitala polowego.Uczestnikom Zlotu zapewniono wolny wstęp do Izby Muzealnej, poświęconej historii Bornego Sulinowa. Imprezą towarzyszącą będzie Piknik Lotniczy z możliwością przelotów widokowych samolotem AN 2. Będą też atrakcje dla melomanów – w piątek zagra zespół Oddział Zamknięty, a w sobotę wystąpi Maciej Maleńczuk.

Problemu z odnalezieniem tankodromu (za ulicą Towarową) nie będzie – po wjeździe do Bornego Sulinowa wystarczy spojrzeć na drogowskazy – one pokierują do celu.

Czytaj więcej o:
  • borne sulinowo
  • imprezy
  • strefa imprez
  • wojskowi
  • zlot
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Brak ankiety.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015