Jesteś tu: Strona główna Turystyka - Artykuły Turystyka - Pojezierze Artykuł

Borne Sulinowo: Zlot pojazdów wojskowych

Dodano: 17 sierpnia 2011, 19:00 Autor:

Piknik Lotniczy i koncerty Oddziału Zamkniętego oraz Macieja Maleńczuka przygotowano na 8. Zlot Pojazdów Militarnych "Gąsienice i podkowy”.
Na zlocie chętni będą mogli przejechać się ciężkim sprzętem bojowym.

Na zlocie chętni będą mogli przejechać się ciężkim sprzętem bojowym. (fot. Rajmund Wełnic)

Przeczytaj więcej

Już po raz ósmy Borne Sulinowo przypomni sobie czasy, gdy większość jego mieszkańców nosiła mundury, a na ulicach zamiast samochodów, łatwiej było się natknąć na wóz opancerzony. Jutro rozpocznie się tu Zlot Pojazdów Militarnych "Gąsienice i podkowy”. Impreza z niewielkiego spotkania pasjonatów militariów przerodziła się w gigantyczne przedsięwzięcie logistyczne.

Dość powiedzieć, że wokół tankodromu, dawnej bazy wojsk niemieckich i sowieckich, gromadzi się kilka tysięcy uczestników, którzy zjeżdżają kilkoma setkami czołgów, wozów bojowych, motocykli wojskowych, ciężarówek z demobilu i wieloma innymi pojazdami kilkunastu armii europejskich. Do tego dochodzi kilkadziesiąt tysięcy gości z całej Polski.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zlotowi towarzyszyć będzie wystawa sprzętu militarnego, militaria w miniaturze, jarmark wojskowy, gastronomia, ekspozycje Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu i Muzeum Wojska Polskiego z Warszawy oraz rekonstrukcja wojskowego szpitala polowego.Uczestnikom Zlotu zapewniono wolny wstęp do Izby Muzealnej, poświęconej historii Bornego Sulinowa. Imprezą towarzyszącą będzie Piknik Lotniczy z możliwością przelotów widokowych samolotem AN 2. Będą też atrakcje dla melomanów – w piątek zagra zespół Oddział Zamknięty, a w sobotę wystąpi Maciej Maleńczuk.

Problemu z odnalezieniem tankodromu (za ulicą Towarową) nie będzie – po wjeździe do Bornego Sulinowa wystarczy spojrzeć na drogowskazy – one pokierują do celu.

Czytaj więcej o:
  • borne sulinowo
  • imprezy
  • strefa imprez
  • wojskowi
  • zlot
Brak ankiety.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. 2001-2014