Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]

Dodano: 19 czerwca 2011, 12:00 Autor:

Pokazujemy twarze osób podejrzanych z regionu, których poszukuje zachodniopomorska policja. Na nasze łamy trafili niebezpieczni przestępcy, ale też tacy, którzy mają na swoim koncie oszustwa i kradzieże.

Kontakt

Osoby, które mogą pomóc w zatrzymaniu poszukiwanych, są proszone o kontakt. Telefony do
KWP w Szczecinie: 91 821-17-62, 91 821-17-45. Bezpłatny Policyjny Telefon Zaufania 0-800-15-60-52 lub na terenie całego kraju 997 i 112. Mail:
info@szczecin.kwp.gov.pl .

Przygotowaliśmy publikację, która ma być wsparciem działań policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Łamy
gazety, po którą sięga każdego dnia wiele tysięcy Czytelników, to doskonały sposób na dotarcie do mieszkańców regionu z informacjami o poszukiwanych przestępcach.

Wizerunki poszukiwanych, ich zdjęcia, dane, informacje o zarzucanych czynach zostały ujawnione za zgodą prokuratury, a pochodzą z bazy danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (stan na 15 czerwca 2011).

Lista poszukiwanych przez zachodniopomorską policję to aż ponad 4.600 nazwisk. Z tego do zatrzymania jest ponad 2.600 osób. Spośród nich 1.791 jest poszukiwanych na podstawie listów gończych, a w sprawie pozostałych wystawiono nakazy zatrzymania.

Reszta, spoza 2.600-osobowej listy nazwisk, to osoby szukane do ustalenia miejsca pobytu. Wyjaśnijmy jeszcze jedną ważną kwestię: z 4.600 osób zaledwie w przypadku części jest zgoda prokuratorów co do
ujawniania wizerunków i danych. Dziś pokazujemy właśnie twarze tych poszukiwanych z naszego regionu, na
które zgodę dała prokuratura. Liczymy na to, że sięgnięcie Państwo po tę lekturę i że będziecie mogli pomóc policji w schwytaniu groźnych przestępców, ale też tych "drobniejszych”, którzy uporczywie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wiadomo, że część poszukiwanych może ukrywać się poza granicami kraju, ale wielu z nich być może mieszka w Waszym sąsiedztwie. Ponadto zbliżają się wakacje, nie jeden z nich może przyjedzie nad nasz Bałtyk, może wypatrzycie go w kolejce po gofry?

Jak można przekazać policji przydatne informacje? Obok zamieszczamy ważne telefony. Ponadto każdy może zgłosić informację o rozpoznanym poszukiwanym do "swojej” jednostki policji (można dzwonić pod 997). Informacje można przekazywać anonimowo, nikt nie będzie oczekiwał, że telefonujący będzie chciał się ujawnić. Ponadto, w przypadku najgroźniejszych przestępców, informator może oczekiwać od
policji wynagrodzenia za pomoc. Stawki gratyfikacji? Oficjalnie nie ma takich, to kwestia negocjacji między
stronami. O tym, że publikacje tego rodzaju są pomocne, policjanci przekonali się niejednokrotnie. Dlatego apelujemy do Was – spójrzcie na zdjęcia, zastanówcie się, czy rozpoznajecie którąś twarz. Jeżeli tak, jeżeli
możecie pomóc – dzwońcie!

Czytaj więcej o:
  • policja
  • poszukiwani przez policję
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Giełda w Koszalinie - pchli targ coraz wiekszy

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.