Serwis jest częścią portalu portal regionalny

czterylapy » cztery lapy

dodano: 2 czerwca 2011, 9:00

tagi:pies Złocieniec

Strażnicy uratowali psa przywiązanego w lesie do drzewa

(kb)

Strażnicy miejscy ze Złocieńca uratowali przywiązanego do drzewa psa. Teraz szukają sprawcy odrażającego czynu.

W ostatniej chwili strażnikom udało się uratować przywiązanego do drzewa. Zwierzę było tak wyczerpane, że wkrótce by zdechło.

W ostatniej chwili strażnikom udało się uratować przywiązanego do drzewa. Zwierzę było tak wyczerpane, że wkrótce by zdechło.

(Archiwum SM)

Najpierw funkcjonariusze otrzymali od pracownika Nadleśnictwa Złocieniec informację, że w lesie koło jeziora Łąka, koło miejscowości Stawno, ktoś przywiązał do drzewa psa. Jak przekonali się na miejscu strażnicy, był to pies rasy husky. Został przywiązany do drzewa przy pomocy obroży, zaciśniętej na jego szyi bez jakiegokolwiek luzu. Sposób uwiązania psa zmuszał go do ciągłego przebywania w pozycji stojącej, ponadto ślady wokół drzewa wskazywały, że zwierzę przebywało w tym miejscu kilka dni i usiłowało wydostać się z niewoli.
Strażnicy natychmiast uwolnili psa i napoili spragnione zwierzę. Przeprowadzili też dochodzenie. Udało im się znaleźć właściciela psa.

– Dowiedzieliśmy się od niego, że trzy dni temu pies wydostał się z terenu posesji i zaginął, w związku z czym był poszukiwany – powiedział nam Paweł Kajtaniak, komendant straży Miejskiej w Złocieńcu. – W związku z tym zwracamy się z prośbą do mieszkańców Stawna o pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców tego odrażającego czynu.

Wszelkie informacje można kierować do Straży Miejskiej w Złocieńcu, tel. 94 36-71271 , e-mail: um.straz@zlocieniec.pl

Głos Koszaliński

Czytaj e-wydanie » Kup online

Zdjęcia

więcej » |

Sonda

Brak ankiety.

Strefa Imprez

więcej »

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015