Jesteś tu: Strona główna Pomorze Artykuł

Katastrofa kolejowa w Mostach. Usuwanie skutków potrwa kilka dni

Dodano: 28 kwietnia 2011, 22:22

Dwie osoby zginęły, a dwadzieścia pięć zostało rannych po zderzeniu osobowego pociągu i tira na przejeździe kolejowym w Mostach k. Lęborka - poinformował PAP rzecznik lęborskiej policji Daniel Pańczyszyn.
Katastrofa kolejowa w Mostach. Usuwanie skutków potrwa kilka dni

Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Lęborku i Wejherowie.

"Akcja ratownicza została zakończona. Pociąg przeszukano. Obecnie na miejscu pracują ekipy śledcze policji i PKP. Ustalono, że sygnalizacja świetlna na przejeździe działała prawidłowo" - powiedział PAP Pańczyszyn.

Do wypadku doszło w czwartek po godz. 17. Jak poinformował rzecznik spółki PKP PLK SA Krzysztof Łańcucki, wykoleiły się cztery wagony i lokomotywa pociągu TLK relacji Katowice-Gdynia o numerze 45102 jadącego przez Białogard i Koszalin.


Łańcucki dodał, że "przy bardzo dobrej widoczności i sprawnej sygnalizacji przejazdowej przed nadjeżdżający pociąg TLK relacji Katowice-Gdynia wjechała ciężarówka scania z ładunkiem cegieł, po czym doszło do zderzenia"

Jak dodał, poważnie uszkodzone jest torowisko oraz sieć trakcyjna i trzeba liczyć się z kilkudniową przerwą w ruchu pociągów na odcinku Lębork-Wejherowo. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.


Wcześniej rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska informowała, że do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Pociągiem jechało kilkudziesięciu pasażerów.

PKP Intercity uruchomiło całodobowy telefon alarmowy, pod którym rodziny podróżnych mogą otrzymać informacje: 58 721 95 47 .

"Zarząd PKP Intercity spotkał się w tej sprawie z zarządem PKP PLK, w spotkaniu uczestniczy też wiceminister infrastruktury Andrzej Massel. Po spotkaniu wiceminister ma pojechać na miejsce zdarzenia" – powiedziała Sitkowska.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • katastrofa
  • lębork
  • mosty
  • pociąg
  • tir
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Katastrofa kolejowa. Opóźnienia po zderzeniu pociągu z tirem

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.