Straż Miejska w Białogardzie: ekipa od fotoradaru

Dodano: 25 marca 2011, 7:15

Straż Miejska w Białogardzie wzmacnia szeregi. Pracę zaczęło trzech nowych funkcjonariuszy.
Na razie to tylko straszak na kierowców – pusta skrzynka przy ul. Kołobrzeskiej w Białogardzie. Pod koniec kwietnia będzie tu już działał prawdziwy fotoradar.

Na razie to tylko straszak na kierowców – pusta skrzynka przy ul. Kołobrzeskiej w Białogardzie. Pod koniec kwietnia będzie tu już działał prawdziwy fotoradar. (fot. Radosław Brzostek)

Potrzebni są do obsługi nowego fotoradaru. – Rozpoczęliśmy już procedury przetargowe, wysłaliśmy zapytania o cenę, sądzę, że pod koniec kwietnia fotoradar będzie już zamontowany przy ul. Kołobrzeskiej – poinformował nas wczoraj komendant Jan Połuboczko.

To będzie już drugi fotoradar w mieście. Ma poprawić bezpieczeństwo na białogardzkim odcinku trasy Poznań – Kołobrzeg, niebezpiecznej zwłaszcza w wakacje. Szacuje się, że z mandatów do kasy miasta wpłynie ponad pół miliona złotych. Zgodnie z ustawą, pieniądze zostaną przeznaczone na remonty dróg.
Do tej pory w Białogardzie pracowało, wraz z komendantem, 9 strażników. Od wczoraj jest ich już 12, bo obsługa fotoradaru jest czasochłonna, wyłącza z pracy kilku ludzi, a strażnicy mają teraz pracować także w weekendy.

– Straż jest dziś wydziałem organizacyjnym Urzędu Miasta, ale stanie się wkrótce samodzielną jednostką – mówi nam Krzysztof Bagiński, burmistrz Białogardu. – Chodzi o poprawę jej efektywności, bo stawiamy na czystość i porządek w mieście, nad którym czuwać mają strażnicy.

– Moim zdaniem, to krok w dobrym kierunku – uważa komendant Połuboczko. – Teraz właściwie nawet z błahą sprawą muszę iść do burmistrza. To hamuje podejmowanie niektórych pilnych decyzji. Dzięki usamodzielnieniu będziemy bardziej elastyczni. Powstanie nasz własny budżet, opracujemy własny regulamin i – co na pewno ważne dla mieszkańców – będziemy mogli patrolować ulice także w weekendy. Dotychczas tego nie mogliśmy robić, bo nie zezwalał na to regulamin Urzędu Miasta – wyjaśnia komendant.

Czytaj więcej o:
  • białobard
  • praca
  • straż miejska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.