ZGM Szczecinek obsługuje lokatorów przez internet

Dodano: 2 marca 2011, 0:05 Autor:

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Szczecinku uruchomił internetowe biuro obsługi, dzięki któremu lokatorzy mogą m.in. sprawdzić stan swoich płatności, czy zgłosić awarię. Tymczasem Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa nie ma w sieci nawet swojej strony!
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Szczecinku: Informatyk ZGM Andrzej Olechnowicz demonstruje działanie systemu Internetowej Obsługi Kontrahenta w praktyce.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Szczecinku: Informatyk ZGM Andrzej Olechnowicz demonstruje działanie systemu Internetowej Obsługi Kontrahenta w praktyce. (fot. Fot. Rajmund Wełnic)

Internet to nie tylko źródło informacji, ale też coraz częściej narzędzie pomocne w załatwianiu wielu spraw, które do niedawna wymagały osobistej wizyty w banku, czy urzędzie. Najbardziej internet upowszechnił się chyba w bankowości, bo wiele osób posiada już konta w sieci i nie ruszając się z domu dokonuje przelewów, załatwia kredyt, czy zakłada lokaty.
Teraz okazuje się, że i szczecinecki ZGM idzie z duchem czasu. – Od niedawna działa już internetowa obsługa kontrahenta – mówi Andrzej Olechnowicz, informatyk zarządcy. Cóż to takiego? Otóż każdy lokator, właściciel mieszkania, czy najemca lokalu użytkowego w "komunalce” może założyć swoje internetowe konto. Można na nim skontrolować swoje płatności w ZGM, stan salda, zgłosić awarię, czy podać wskazania wodomierzy. Z kolei zarządca w drugą stronę może poinformować swojego klienta o terminach spotkań wspólnot mieszkaniowych, czy innych ważnych sprawach.
Co trzeba zrobić, aby skorzystać z tych udogodnień? Oczywiście przede wszystkim należy mieć dostęp do internetu. I choć to nowoczesna usługa, to najpierw jednak trzeba się osobiście – z dowodem tożsamości - pofatygować do siedziby ZGM i złożyć wniosek o uruchomienie konta IOK.

– Po wstępnej weryfikacji wniosek zostanie skierowany do działu lokalowego, aby sprawdzić, czy dana osoba ma tytuł prawny do lokalu – wyjaśnia A. Olechnowicz. – Następnie na adres e-mail podany we wniosku przychodzi login i hasło startowe potrzebne do aktywacji konta (szkoda jedynie, że ZGM potrzebuje na to aż… 14 dni – red.). Przy jego użyciu wchodzimy w swoje konto, system wymusza na kontrahencie zmianę hasła na wybrane przez niego i już można korzystać z serwisu IOK.

W nieodległej przyszłości ZGM chce także uruchomić w porozumieniu z bankami tzw. płatności masowe. Dzięki temu w IOK wpływ opłat czynszowych będzie widoczny od razu po wpłynięciu ich na rachunek w ZGM, a nie tak jak teraz dopiero po kilku dniach, gdy księgowość zarządcy go tam zapisze.

Nie wszyscy jednak prą do nowoczesności. Największa w mieście Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowe (5 tys. mieszkań, setki garaży i lokali użytkowych) do dziś – chyba jako jedyna taka instytucja w Szczecinku – nie ma nawet swojej strony internetowej. – Na pewno ją utworzymy – mówi prezes SzSM Wacław Obuchowski, choć konkretnej daty, kiedy to się stanie, nie podaje. Wyjaśnia, że utworzenie strony i jej prowadzenie to koszty, a spółdzielnia musi na nie patrzyć uważnie. – Poza tym wolimy, jak lokatorzy przyjdą do nas osobiście i wszystko wyjaśnimy na miejscu – mówi W. Obuchowski.

Czytaj więcej o:
  • spółdzielnia
  • szczecinek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

PIT: Dzień otwarty w szczecineckiej skarbówce

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.