Piersi zoperują w Szczecinku. Szpital współpracuje z wybitnym onkologiem

Dodano: 25 stycznia 2011, 20:00 Autor:

Prezes szczecineckiego szpitala doktor Adam Bielicki (z lewej) pokazuje profesorowi Januszowi Jaśkiewiczowi pracownię mammograficzną.

Prezes szczecineckiego szpitala doktor Adam Bielicki (z lewej) pokazuje profesorowi Januszowi Jaśkiewiczowi pracownię mammograficzną. (fot. Fot. Rajmund Wełnic)

Po uruchomieniu poradni chorób piersi przy szczecineckim szpitalu mającej diagnozować nowotwory przyszła pora na kolejny krok, czyli leczenie pacjentek na miejscu. Umożliwi to współpraca z znanym onkologiem, profesorem Januszem Jaśkiewiczem z Gdańska i jego zespołem.

Pod koniec roku w wyremontowanych pomieszczeniach dawnego pogotowia przy szpitalu w Szczecinku ruszyła poradnia chorób piersi, czyli zespołu pracowni mammograficznej i przychodni onkologicznej i ginekologicznej. W najwyższej jakości sprzęt (m.in. mammograf cyfrowy wart 1,2 mln zł) zaopatrzyło szpital starostwo powiatowe, które dostało na ten cel dotację unijną. Zdjęcia w cyfrowej ocenia dwóch radiologów z renomowanego ośrodka za pomocą tzw. teleradiologii (zdjęcia wysyłane do oceny drogą elektroniczną). Na miejscu wykonuje się wszelkiego rodzaju biopsje i pobiera próbki tkanki do badań.

Od początku zapowiadano także, że kompleksowa diagnostyka chorób piersi to wstęp do następnego etapu, którym jest leczenie pacjentek na miejscu. Spółka szpitalna nawiązała w tym celu współpracę ze znakomitością polskiej onkologii, czyli profesorem Januszem Jaśkiewiczem z Gdańska. Wczoraj profesor poinformował o tym osobiście podczas swojej wizyty w Szczecinku. – Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi, a ośrodki medyczne muszą ze sobą współpracować i podpatrywać, co i jak robią inni – mówił J. Jaśkiewicz, który zapowiedział, że zarówno on sam, jak i jego asystenci z gdańskiej kliniki, będą konsultować i leczyć skomplikowane przypadki w szczecineckiej poradni chorób piersi. – Szczecinek leży w pasie, z którego tam samo daleko jest do Gdańska, Poznania, czy Szczecina, więc dla pacjentek na pewno będzie wygodne, aby leczyć się na miejscu.

W najbliższym czasie specjalizację z onkologii kończy doktor Robert Piotrowski, ordynator chirurgii ze Szczecinka, który razem z Jerzym Hardie-Douglasem, burmistrzem miasta, ale przede wszystkim chirurgiem onkologiem, będą operować w Szczecinku. – Skończyła się era amputacji piersi, jest wiele innych sposobów leczenia – profesor J. Jaśkiewicz podkreślał, że mogą być one stosowane także w Szczecinku, łącznie z rekonstrukcją piersi. Przyjęcia pierwszych pacjentek należy się spodziewać w ciągu kilku tygodni, może miesięcy.

Starosta Krzysztof Lis dodawał, że tego typu operacje są limitowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który musi za nie zapłacić, jako za zabiegi ratujące życie.

Czytaj więcej o:
  • operacja
  • piersi
  • szczecinek
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Terra sprawdzi czym oddycha Szczecinek

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.