Armwrestling: UKS 16 Koszalin trzeci w Pucharze Polski

Natalia Kwiatkowska (w białej koszulce).
Natalia Kwiatkowska (w białej koszulce). archiwum
W kołobrzeskiej hali Milenium odbywały się zawody 11. Pucharu Polski w siłowaniu na ręce (armwrestling).

W pierwszym dniu odbywała się rywalizacja na rękę prawą, a w drugim na lewą. W podsumowaniu drużynowym pierwsze miejsce wywalczył Złoty Orzeł Choszczno (242 pkt) przed Tytanem Jaworzno (234 pkt) i działający przy Gimnazjum nr 6 UKS 16 Koszalin (155 pkt).

W klasyfikacji zespołowej juniorów po pierwsze miejsce sięgnął Złoty Orzeł (72 pkt) przed Tytanem Jaworzno (66 pkt), Black Scorpion Przyłęk (64 pkt) i UKS 16 Koszalin (62 pkt).

Znakomitą formę zademonstrowała Jolanta Szuster , która w kat. 52 kg Junior zdobyła na lewą i prawą rękę dwa złote medale, a w kat. senior 54 kg dwa brązowe medale. Natalia Kwiatkowska - tegoroczna brązowa medalistka ME z Moskwy postawiła przed sobą trudne zadanie, mimo odpowiedniego limitu wagowego, wystartowała w juniorkach o kategorię wagową wyżej.

Natalia w walkach z cięższymi przeciwniczkami spisała się bardzo dobrze zdobywając w +57 kg na lewą brązowy, a na prawą srebrny medal. Postanowiła także walczyć w seniorkach w kat. 54 kg gdzie zdobyła na lewą i prawą rękę srebrne medale.

Sylwia Stefaniak w kat 60 Seniorek zdobyła na lewą rękę brązowy medal. Aleksandra Zwolak w trakcie zawodów walczyła nie tylko z przeciwniczkami, ale także z przeziębieniem. Udało się jej to bardzo dobrze ponieważ zdobyła dwa srebrne medale na lewą i prawą ręką kat. 60 seniorek.

Najmłodsza koszalinianka z UKS 16 Kasia Hordyńska biorąc wzór ze starszych koleżanek zdobyła w kat. juniorek +57 kg na lewą rękę srebrny na na prawą brązowy medal.

Siłowanie na ręce można uprawiać bardzo długo - przykładem może tu być Andrzej Hymer, który już wielokrotnie zdobywał różne trofea dla Koszalina Tym razem pan Andrzej w kat. masters (powyżej 40 roku życia) w kat. 90 kg zdobył na lewą i prawą rękę medale srebrne, a w kat. grandasters (powyżej 50 roku życia) do 90 kg zdobył na rękę lewą również srebro, a na prawą brąz.