Schronisko zniknie z Topolowej

Dodano: 25 sierpnia 2010, 15:30 Autor:

W tym roku ruszy budowa nowego schroniska dla psów. W ratuszu zostaną otwarte koperty z ofertami firm, które są zainteresowane postawieniem tego obiektu.

Plany dotyczące budowy, a tym samym przenosin schroniska w nowe miejsce, to dobra wiadomość głównie dla mieszkańców osiedla Rokosowo, a konkretnie rejonu ul. Topolowej. Ci od lat narzekali na uciążliwe sąsiedztwo i domagali się od miasta przeniesienia "psiarni” w inne miejsce.
Ratusz ma gotowy projekt, wykonała go Grupa Projektowa Kubatura z Koszalina.

Nowe schronisko ma stanąć przy ul. Mieszka I, pod lasem, z dala od wszelkiej zabudowy mieszkaniowej. Stąd można liczyć na to, że teraz nikomu ono już nie będzie przeszkadzało. Koszt inwestycji jest szacowany aż na 6 mln złotych (dla porównania ok. 6,5 mln zł ma kosztować budowa nowych 84 mieszkań komunalnych). Dodajmy, że miasto zamierza sięgnąć po pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

W nowym schronisku ma być miejsce dla 250 psów, boksy z wybiegami, do tego psi hotel na 30 miejsc i trzy boksy dla kotów. – To obecne, przy Topolowej, było budowane z myślą o miejscu dla 70 – 80 zwierzaków – mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego Urzędu Miejskiego. – Z naszej wiedzy wynika, że obecnie jest tam około 200 psów. Jest więc ciasno. W nowym budynku będzie znacznie więcej miejsca.

Na początek będzie budowana droga tymczasowa i sieć wodno – kanalizacyjna. Za 328 tys. zł ma to zrobić firma Domart z Koszalina (wygrała przetarg, było siedmiu chętnych). Dopiero potem ruszą prace przy budowie schroniska. To ma być gotowe we wrześniu 2012 roku.
Aktualnie miasto rocznie miasto wydaje 600 tys. zł na utrzymanie schroniska dla psów, które prowadzi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Czytaj więcej o:
  • psy
  • schronisko
  • zwierzęta
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Historia Koszalina: Sierpniowa zadyma 1982 (zobacz zdjęcia)

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.