Obwodnica Darłowa. Nowy most przez Wieprzę za 7 mln zł

Dodano: 16 sierpnia 2010, 10:30 Autor:

Nowy most przez Wieprzę ma być najdroższym elementem planowanej obwodnicy Darłowa. Pierwszy etap budowy ma się rozpocząć wiosną 2011 roku.
Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa, przed mapą miasta, na której zaznacza projektowaną trasę nowej obwodnicy.

Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa, przed mapą miasta, na której zaznacza projektowaną trasę nowej obwodnicy. (fot. Fot. Radek Koleśnik)

– Będą trzy etapy budowy i dwa główne źródła finansowania tej inwestycji – wyjaśnia burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, który o sprawie poinformował już też radnych miejskich.

Pierwszy etap to nowa trasa rozpoczynająca się naprzeciwko zjazdu z drogi krajowej nr 37 do ul. Osadników, i prowadząca aż do ul. Mickiewicza w Darłowie. Obwodnica ma przeciąć tę drogę i poprowadzić dalej aż do ul. Lotników Morskich. Na każdym skrzyżowaniu będzie rondo.
– To ramię nowej obwodnicy będzie finansowane z unijnego programu "Rozbudowa portu morskiego” i mamy już na nie zagwarantowane pieniądze – mówi burmistrz. Inwestorem będzie miasto.
Kolejny etap to budowa mostu przez Wieprzę. Tę inwestycję ma finansować Zarząd Dróg Wojewódzkich.

– Pieniądze też już są na to zagwarantowane w Regionalnym Programie Operacyjnym – zapewnia burmistrz. Most ma kosztować około 7 mln złotych. Jego budowa też powinna się rozpocząć wiosną 2011 roku.

– Nie mamy jeszcze tylko pieniędzy na trzeci etap, to znaczy drugie ramię tej obwodnicy, czyli trasę od ul. Sportowej aż do Jana Pawła II – mówi Arkadiusz Klimowicz. Miasto będzie jednak wkrótce składało wniosek do Narodowego Programu Odnowy Dróg Lokalnych o dotację. – Powinniśmy ją dostać, a wtedy i ta droga zacznie być budowana. Genialność tego projektu polega jednak na tym, że nawet zakończenie tylko jednego etapu tej inwestycji wystarczy, by odkorkować nieco miasto – uważa burmistrz.

Czytaj więcej o:
  • budowa
  • darłowo
  • most
  • obwodnica
  • wieprzea
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.