Obwodnica Darłowa. Nowy most przez Wieprzę za 7 mln zł

Dodano: 16 sierpnia 2010, 10:30 Autor:

Nowy most przez Wieprzę ma być najdroższym elementem planowanej obwodnicy Darłowa. Pierwszy etap budowy ma się rozpocząć wiosną 2011 roku.

– Będą trzy etapy budowy i dwa główne źródła finansowania tej inwestycji – wyjaśnia burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, który o sprawie poinformował już też radnych miejskich.

Pierwszy etap to nowa trasa rozpoczynająca się naprzeciwko zjazdu z drogi krajowej nr 37 do ul. Osadników, i prowadząca aż do ul. Mickiewicza w Darłowie. Obwodnica ma przeciąć tę drogę i poprowadzić dalej aż do ul. Lotników Morskich. Na każdym skrzyżowaniu będzie rondo.
– To ramię nowej obwodnicy będzie finansowane z unijnego programu "Rozbudowa portu morskiego” i mamy już na nie zagwarantowane pieniądze – mówi burmistrz. Inwestorem będzie miasto.
Kolejny etap to budowa mostu przez Wieprzę. Tę inwestycję ma finansować Zarząd Dróg Wojewódzkich.

– Pieniądze też już są na to zagwarantowane w Regionalnym Programie Operacyjnym – zapewnia burmistrz. Most ma kosztować około 7 mln złotych. Jego budowa też powinna się rozpocząć wiosną 2011 roku.

– Nie mamy jeszcze tylko pieniędzy na trzeci etap, to znaczy drugie ramię tej obwodnicy, czyli trasę od ul. Sportowej aż do Jana Pawła II – mówi Arkadiusz Klimowicz. Miasto będzie jednak wkrótce składało wniosek do Narodowego Programu Odnowy Dróg Lokalnych o dotację. – Powinniśmy ją dostać, a wtedy i ta droga zacznie być budowana. Genialność tego projektu polega jednak na tym, że nawet zakończenie tylko jednego etapu tej inwestycji wystarczy, by odkorkować nieco miasto – uważa burmistrz.

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.