Afera FIFA. Sepp Blatter zrezygnował z szefostwa FIFA czytaj więcej »

Zdrowie: Koszalin nadal bez pogotowia stomatologicznego

Dodano: 1 sierpnia 2010, 19:00 Autor:

Trwa kolejny konkurs na całodobowe pogotowie stomatologiczne w Koszalinie. Jeśli zakończy się sukcesem, pacjenci otoczeni zostaną opieką już od 1 września.
– Ból nie wybiera pory dnia. Całodobowa przychodnia powinna być standardem w tak dużych miastach jak nasze – uważa koszaliński lekarz-stomatolog Michał Flis.

– Ból nie wybiera pory dnia. Całodobowa przychodnia powinna być standardem w tak dużych miastach jak nasze – uważa koszaliński lekarz-stomatolog Michał Flis. (fot. Fot. Michał Borkowski)

Jeśli w nocy lub dzień świąteczny rozboli cię ząb, to masz dwa wyjścia. Pierwsze to silne środki przeciwbólowe i domowe sposoby. Druga metoda dla naprawdę zdesperowanych – pojechać do Szczecina lub Słupska. To najbliższe Koszalina ośrodki, gdzie fachowcy udzielą pomocy.

Smutna rzeczywistość jest taka, że w ponad stutysięcznym Koszalinie nie ma pogotowia stomatologicznego. Działające wcześniej pogotowie zostało zlikwidowane już dwa lata temu.

– Placówka udzielająca takich świadczeń wypowiedziała nam umowę – informuje Wojciech Dołęga z biura prasowego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie.

A może koszaliński szpital pomoże cierpiącemu? Nie ma szans. – Nasza lecznica nie świadczy usług stomatologicznych, bo nie ma podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na pomoc dentysty liczyć mogą jedynie osoby niepełnosprawne – informuję dyrektor szpitala Andrzej Kondaszewski.

Pojawiła się szansa na rozwiązanie tej absurdalnej sytuacji. Jak informuje Wojciech Dołęga z NFZ, po raz kolejny został ogłoszony konkurs dotyczący kontraktu na pogotowie dentystyczne. NFZ ma zabezpieczone pieniądze na całodobową opiekę stomatologiczną w Koszalinie.

Obecnie trwa procedura konkursowa. Jeśli zgłoszą się świadczeniodawcy spełniający warunki, NFZ podpisze umowę. – Planowane rozpoczęcie działalności pogotowia przewidziane jest 1 września 2010 roku – mówi przedstawiciel NFZ.

Do czasu powstania nowej placówki jedynym punktem w województwie udzielającym pomocy przez całą dobę jest przychodnia Tomadent w Szczecinie przy ul. Bohaterów Warszawy 27. Podpowiadamy jednak, że bliżej jest całodobowa przychodnia w Słupsku przy ulicy Wiejskiej 27. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 19.30-7.30, w soboty, niedziele i święta całodobowo.

Przypominamy – aby bezpłatnie skorzystać z doraźnej pomocy pacjenci muszą okazać dowód ubezpieczenia.

Czytaj więcej o:
  • koszalin
  • pogotowie całodobowe
  • pogotowie stomatologiczne
  • słupsk
  • stomatolog
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Festiwal Kabaretu w Koszalinie (zobacz zdjęcia)

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.