Letnia przejażdżka rikszą w Szczecinku

Dodano: 7 lipca 2010, 15:45 Autor:

Rowerowe riksze przyjęły się w Szczecinku nadspodziewanie dobrze. Z przejażdżek korzystają zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści.

Widok rikszarzy na ulicach Szczecinka przywołuje skojarzenia z Indiami, czy ulicą Piotrkowską w Łodzi, ale trzeba przyznać, że nietypowa atrakcja z zeszłego roku przyjęła się bardzo dobrze. Rikszarze rekrutują się z starszych uczniów szczecineckich szkół. – Możemy sobie trochę dorobić – przyznają. – W poniedziałek od rana jednak odpoczywamy, bo jeszcze nie mieliśmy klientów.

Dziesięć riksz za 42 tys. zł kupiła w zeszłym roku Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna dzięki unijnej dotacji z programu Civitas Renaissance. Projekt zakłada promowanie alternatywnych środków komunikacji. Unia wspomaga więc nie tylko egzotyczne riksze, ale też tramwaj wodny, czy wypożyczalnię rowerów i zakup mikrobusów na gaz dla Komunikacji Miejskiej.

Od początku wakacji żółte pojazdy można spotkać w każdym zakątku Szczecinka, a najwięcej ich krąży po deptaku i parku. Nieformalny postój riksz to plac Wolności przed szczecineckim ratuszem. Na chętnych czekają solidne i odporne na awarie pojazdy. Jazda nimi wymaga sporo wprawy, ale większość rikszarzy robi to już kolejny rok, więc ma już doświadczenie. Z ich oferty korzystają zarówno miejscowi, jaki i turyści. Pierwsi jeżdżą głównie z dziećmi, drudzy zwiedzają Szczecinek wygodnie rozparci na siedzeniu rikszy. Najwięcej chętnych do przejażdżek (pojazd może zabrać dwie osoby na wygodniej kanapie) jest w weekendy i w czasie ładnej pogody.

Za 10-15 minutowy spacer trzeba zapłacić 5 zł. Przy dłuższych wycieczkach cenę negocjuje się indywidualnie. – Trochę trzeba się namęczyć, raz trafiły mi się dwie osoby ważące na oko po 100 kilogramów, ale jakoś dałem radę – mówi rikszarz. Bywa też niebezpiecznie. W zeszłym roku pijani pasażerowie kazali się wozić rikszą przez kilka godzin, na koniec nie zapłacili, nastraszyli rikszarza i zabrali mu pojazd. Szybko ich złapano i odpowiedzieli za rozbój.

Czytaj więcej o:
  • riksza
  • szczecinek
  • wakacje
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

W Szczecinku na ryby tylko z mapą

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.