Dziś w Kołobrzegu zaślubiny z morzem (zobacz zdjęcia)

Dodano: 18 marca 2010, 10:00 Autor:

W Kołobrzegu zaczęły się czterodniowe uroczystości obchodów 65. rocznicy Walk o miasto i Zaślubin Morza z Polską. Do miasta przyjechało 160 kombatantów, którzy w marcu 1945 roku walczyli o Kołobrzeg.
Uroczystości rozpoczęły się wczoraj. Po południu złożono kwiaty na cmentarzu wojennym.

Uroczystości rozpoczęły się wczoraj. Po południu złożono kwiaty na cmentarzu wojennym. (fot. Michał Świderski)

Dziś do Kołobrzegu przyjeżdża również marszałek sejmu Bronisław Komorowski, kandydat na kandydata w prowadzonych przez Platformę Obywatelską wewnątrzpartyjnych prawyborach przed wyborami prezydenckimi. – Marszałek weźmie udział między innymi w zgromadzeniu patriotycznym o godzinie 11 na dziedzińcu ratusza – potwierdza Włodzimierz Adam, szef komitetu organizacyjnego.

O godzinie16 na plaży przy latarni morskiej będzie można zobaczyć inscenizację historyczną zaślubin żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego z morzem, przypominającą o wydarzeniach z 18 marca 1945 roku. Na plaży obok Pomnika Zaślubin postawiono już nowy, 12-metrowy maszt. Będzie na nim powiewać biało-czerwona flaga. Maszt będzie podświetlany

Nowy maszt stanął w miejscu starego. Jak informuje Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu miasta, fundatorem masztu i podświetlenia jest Jan Ratajczak, miłośnik Kołobrzegu, przedsiębiorca z Poznania.
Na czterodniowe uroczystości do miasta przyjeżdża z całej Polski 160 kombatantów, którzy ponad pół wieku temu walczyli o Kołobrzeg. Będzie im towarzyszyło 126 opiekunów. Wszyscy zostaną zakwaterowani w ośrodkach na koszt komitetu organizacyjnego.
W sobotę w południe będziemy mogli zobaczyć inną inscenizację – Bój o Kołobrzeg. To duże widowisko historyczne razem z piknikiem przygotowało Muzeum Oręża Polskiego. – Widowisko będzie można zobaczyć w Parku Nadmorskim w okolicach Pomnika Zaślubin – mówi Paweł Pawłowski, dyrektor MOP.
Również w sobotę do Kołobrzegu przyjedzie inny znany polityk – tym razem Prawa i Sprawiedliwości – Aleksander Szczygło. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego wyląduje w sobotę na lotnisku w Bagiczu. d

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.