Dziś w Kołobrzegu zaślubiny z morzem (zobacz zdjęcia)

Dodano: 18 marca 2010, 10:00 Autor:

W Kołobrzegu zaczęły się czterodniowe uroczystości obchodów 65. rocznicy Walk o miasto i Zaślubin Morza z Polską. Do miasta przyjechało 160 kombatantów, którzy w marcu 1945 roku walczyli o Kołobrzeg.

Dziś do Kołobrzegu przyjeżdża również marszałek sejmu Bronisław Komorowski, kandydat na kandydata w prowadzonych przez Platformę Obywatelską wewnątrzpartyjnych prawyborach przed wyborami prezydenckimi. – Marszałek weźmie udział między innymi w zgromadzeniu patriotycznym o godzinie 11 na dziedzińcu ratusza – potwierdza Włodzimierz Adam, szef komitetu organizacyjnego.

O godzinie16 na plaży przy latarni morskiej będzie można zobaczyć inscenizację historyczną zaślubin żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego z morzem, przypominającą o wydarzeniach z 18 marca 1945 roku. Na plaży obok Pomnika Zaślubin postawiono już nowy, 12-metrowy maszt. Będzie na nim powiewać biało-czerwona flaga. Maszt będzie podświetlany

Nowy maszt stanął w miejscu starego. Jak informuje Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu miasta, fundatorem masztu i podświetlenia jest Jan Ratajczak, miłośnik Kołobrzegu, przedsiębiorca z Poznania.
Na czterodniowe uroczystości do miasta przyjeżdża z całej Polski 160 kombatantów, którzy ponad pół wieku temu walczyli o Kołobrzeg. Będzie im towarzyszyło 126 opiekunów. Wszyscy zostaną zakwaterowani w ośrodkach na koszt komitetu organizacyjnego.
W sobotę w południe będziemy mogli zobaczyć inną inscenizację – Bój o Kołobrzeg. To duże widowisko historyczne razem z piknikiem przygotowało Muzeum Oręża Polskiego. – Widowisko będzie można zobaczyć w Parku Nadmorskim w okolicach Pomnika Zaślubin – mówi Paweł Pawłowski, dyrektor MOP.
Również w sobotę do Kołobrzegu przyjedzie inny znany polityk – tym razem Prawa i Sprawiedliwości – Aleksander Szczygło. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego wyląduje w sobotę na lotnisku w Bagiczu. d

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.