Kotwica Kołobrzeg podejmuje Czarnych Słupsk

Po meczu w Słupsku Bartosz Diduszko miał złamany nos i przymusową przerwę w grze. Jacek Wójcik
W sobotę o godzinie 18.00 w Kołobrzegu rozpoczną się derby Pomorza Środkowego. Koszykarze Kotwicy chcą zrewanżować się zespołowi ze Słupska za porażkę w hali Gryfii 77:85.

W Słupsku "Czarodzieje z Wydm" remisowali jeszcze w 37 minucie. Końcówka należała do gospodarzy, którzy wykorzystali świetną dyspozycję rzutową Aleksa Harrisa (5 trójek) i brak w szeregach rywali Bartosza Diduszki, który na początku czwartej kwarty opuścił parkiet ze złamanym nosem po starciu z... A. Harrisem.

Rewanż w kołobrzeskiej hali Milenium zapowiada się niezwykle interesująco. Obydwa zespoły wydają się być silniejszymi niż w listopadzie ub.r. W Czarnych zagrają Chris Daniels (były zawodnik Kotwicy pierwszy mecz oglądał z ławki rezerwowych ze względu na kontuzję), Chris Booker i Paweł Leończyk. W Kotwicy jeden z bohaterów ubiegłotygodniowego meczu ze Zniczem Jarosław Adam Harrington i sprowadzony przed tygodniem Brandon Brown, o którego możliwościach wszyscy mają na razie dość mgliste pojęcie. O kontuzji zapomniał już Diduszko, który z pewnością będzie miał w sobotnim meczu specjalną motywację.

Zanosi się na kilka ciekawych, indywidualnych pojedynków. Pod tablicami były ulubieniec kołobrzeskiej publiczności Daniels zmierzy się z obecnym tj. Darrellem Harrisem. To aktualnie dwaj najlepiej zbierający zawodnicy PLK. Na obwodzie spotkają się uwielbiający indywidualne popisy Tyrone Brazelton (Czarni) i Omni Smith (Kotwica), a także świetni strzelcy za 3 punkty Alex Harris z Adamem Harringtonem. Decydować mogą niuanse, dyspozycja dnia, większa motywacja i determinacja. Na pewno będzie się działo.