Dyrektor SP 18 odchodzi na emeryturę: Teraz zajmę się wnuczką

Dodano: 29 grudnia 2009, 7:30

Rozmowa z Bożeną Węglewicz, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

– Wraz z końcem 2009 roku odchodzi pani na emeryturę, żegna się ze swoją szkołą. Jak długo pani w niej pracowała?
– Ze szkołą jestem związana od 22 lat, przez 21 lat pełniłam kierownicze stanowiska. Najpierw byłam zastępcą dyrektora, od 13 lat – pracowałam tu jako dyrektorka.

– Skąd decyzja o odejściu?
– Przesądziły o tym przede wszystkim względy rodzinne. Chcę pomóc córce, która mieszka za granicą. Uprawnienia do przejścia na emeryturę nabyłam na koniec 2008 roku. Gdy na świat przyszła wnuczka, pomyślałam, że nadeszła pora, by odejść ze szkoły i wesprzeć rodzinę.

– Kierowała pani jedną z najlepszych szkół w Koszalinie. Sama pisałam artykuły o ustawiających się nocą kolejkach rodziców, pragnących zapisać swoje dzieci do "osiemnastki”. Nie szkoda odchodzić?
– Oczywiście, że będzie mi brak szkoły, uczniów, zostawiłam tu kawał swojego życia. Proszę jednak pamiętać, że bycie dyrektorem szkoły oznacza ogromną odpowiedzialność za dzieci, za pracujących tu nauczycieli, za wszystkie sprawy, od wychowawczych po techniczne. To także konieczność podejmowania decyzji, nie zawsze łatwych. Ja już swoje zrobiłam.

– Jak pożegnali panią uczniowie?
– Dostałam album o stu najpiękniejszych zakątkach świata, słodycze i mnóstwo wspaniałych laurek. Muszę przyznać, że byłam naprawdę wzruszona. Usłyszałam tyle miłych, ciepłych słów.

– A dlaczego odchodzi pani właśnie teraz, w trakcie roku szkolnego?
– Bo tak będzie łatwiej mojemu następcy, który wiosną zacznie planować nowy rok szkolny po swojemu – chodzi o plany lekcji, zatrudnianie nauczycieli. Dla dyrektora szkoły przełom roku kalendarzowego to dobry czas na odejście.

– Kto pokieruje "osiemnastą” od stycznia 2010?
– Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora szkoły, co nastąpi prawdopodobnie w czerwcu, obowiązki dyrektora będzie sprawować Karina Gajda, dotychczasowa zastępczyni dyrektora.

– Zatem emerytura i co dalej?
– Wyjazd do Edynburga, gdzie mieszka i pracuje moja córka. Tam będę zajmować się moją ukochaną wnuczką Mają, która ma już rok i dziesięć miesięcy. Nie zamierzam zapominać o sobie, zacznę się uczyć języków obcych, oprócz angielskiego chciałabym też poznać język mieszkańców jakiegoś ciepłego kraju, może hiszpański.

Rozmawiała Alina Konieczna

Czytaj więcej o:
  • dyrektor
  • emerytura
  • koszalin
  • szkoła
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.