Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tu nie ma czasu na starość

Dodano: 19 listopada 2009, 8:45 Autor:

Koszaliński Uniwersytet Trzeciego Wieku jest wprost oblężony. Seniorzy chodzą na wykłady, uczą się języków, tańczą i cieszą się życiem.
– Szkoda czasu na liczenie tabletek – przekonują: Irena Ciesielska (od lewej) i Krystyna Gnacińska. – Zapraszamy do nas. Aktywni i ciekawi świata żyją dłużej.

– Szkoda czasu na liczenie tabletek – przekonują: Irena Ciesielska (od lewej) i Krystyna Gnacińska. – Zapraszamy do nas. Aktywni i ciekawi świata żyją dłużej. (fot. Fot. Radek Koleśnik)

Ważne informacje

Zajęcia dodatkowe odbywają się w grupach 15-osobowych. Godzina zajęć kosztuje 5 złotych, kursy z reguły są 30-godzinne. Informacje – tel. (94)347-86-58. W każdą środę od godz. 18.30 przedstawiciele UTW pełnią dyżury – tel. (94)347-86-62.

Na obecny rok akademicki Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Politechnice Koszalińskiej przyjął 400 słuchaczy.

– Miejsc w sali wykładowej mamy tylko 350, słuchaczy jest 400, a byłoby ich dużo więcej, gdybyśmy tylko mogli pomieścić wszystkich chętnych – tłumaczy Irena Ciesielska, przewodnicząca samorządu słuchaczy UTW.

– Naszymi słuchaczami są osoby w wieku od 53 do 89 lat! Większość to panie, tylko dziesięć procent stanowią panowie.

Słuchacze spotykają się na wykładach w każdą środę o godz. 17. Wykłady dotyczą różnych dziedzin wiedzy, a prowadzący je profesorowie rzadko mogą liczyć na tak liczne audytorium, jak podczas zajęć dla seniorów – frekwencja na tych wykładach sięga 95 procent!

– Jestem szczęśliwa, że przeszłam na emeryturę i dzięki temu mogłam dostać się do tej wyjątkowej uczelni – zapewnia Krystyna Gnacińska, wieloletnia koszalińska nauczycielka, dziś słuchaczka i kronikarka UTW. – Tu mogę rozwijać swoje pasje, chodzę na wykłady, ale też na zajęcia taneczne, chóralne, na język angielski.

Na wykładach miejsc nie ma, jednak wciąż można się zapisać na zajęcia dodatkowe, prowadzone w ramach UTW. Są to zajęcia różne, np. taneczne (w szkole Astra), wokalne, fotografii cyfrowej, języka włoskiego, francuskiego, angielskiego, komputerowe, malarskie. Aby z nich skorzystać, trzeba wnieść drobną opłatę. To oferta adresowana wyłącznie do emerytów i rencistów.

Czytaj więcej o:
  • koszalin
  • nauka
  • uniwersytet trzeciego wieku
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Uwaga: opłatkowy oszust w Koszalinie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.