16-letni sadysta zabił 20 kotów. Złapała go policja (posłuchaj)

Dodano: 7 listopada 2009, 10:01

Policja zatrzymała 16-latka, który znęcał się nad kotami.

Policja zatrzymała 16-latka, który znęcał się nad kotami. (fot. Archiwum)

Policjanci z Myśliborza zatrzymali 16-latka, który znęcał się nad kotami. Płoszył zwierzęta z kryjówek, po czym szczuł je psem i rzucał w nie kamieniami. Uśmiercił w ten sposób ponad dwadzieścia zwierząt.

Policjanci z Myśliborza otrzymali informację, że w niewielkiej miejscowości w powiecie Myśliborskim ktoś zabija bezdomne koty. Sprawą intensywnie zajęli się policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i rozpoczęli działania w okolicy, w której były zabijane zwierzęta.

Rozpytania mieszkańców i ustalenia operacyjne doprowadziły do identyfikacji sprawcy. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego. W miniony czwartek został on zatrzymany i doprowadzony do komendy. Tam w trakcie rozmowy z policjantami potwierdził, że znęcał się nad zwierzętami.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili nieletniemu osiem zarzutów z ustawy o ochronie zwierząt. Nastolatek przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów.

Interwencje policji. Więcej na www.gk24.pl/997

Jego ofiarami padały bezdomne koty. Płoszył je z kryjówek a gdy wybiegały szczuł je psem, rzucał w nie kamieniami i innymi ciężkimi przedmiotami. Powodował w ten sposób poważne okaleczenia kilkudziesięciu zwierząt, a cześć z nich nawet uśmiercił.

Sprawa wkrótce zostanie przekazana do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o konsekwencjach jakie poniesie 16-latek.GK24 znajdziesz także na

Czytaj więcej o:
  • 16-latek
  • kot
  • policja
  • sadysta
  • zachodniopomorskie
  • znęcanie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.