Nowe mieszkania socjalne w Darłowie już gotowe

Dodano: 22 października 2009, 8:00 Autor:

Cztery budynki socjalne dla ubogich rodzin już stoją. Niestety, to wciąż mało.
W listopadzie 16 rodzin z Darłowa otrzyma klucze do mieszkań socjalnych.

W listopadzie 16 rodzin z Darłowa otrzyma klucze do mieszkań socjalnych. (fot. sxc.hu)

Cztery identyczne budynki socjalne stanęły przy ul. Chopina. Firma Selfa z Koszalina oddała je do użytku przed terminem. Wkrótce zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie mieszkań, a w listopadzie wprowadzi się do nich 16 rodzin.

– Lokatorzy zapłacą czynsz po 0,89 zł za metr kwadratowy, resztę w postaci dotacji dla MZBK dopłaci samorząd – mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych. Średni czynsz w darłowskich mieszkaniach komunalnych wynosi około 4,90 zł za metr kwadratowy.
W każdym z budynków są dwa rodzinne lokale socjalne o powierzchni po 48,16 m kw. i dwa lokale o powierzchni po 42,95 m kw. Do mieszkań wchodzi się przez korytarz, z którego jest dostęp do pozostałych pomieszczeń (kuchnia, łazienka, pomieszczenie gospodarcze i dwa pokoje).

Do lokali socjalnych kierowane będą przede wszystkim rodziny o niskich dochodach. Na przydział nie mają szans ci, których poprzednie mieszkanie zostało zdewastowane czy zaniedbane.

16 mieszkań socjalnych to wciąż za mało, aby rozwiązać problemy mieszkaniowe rodzin o niskich dochodach. Obecnie w Darłowie na mieszkania socjalne oczekuje 45 rodzin, w tym 19 z wyrokami eksmisji.

Inwestycja przy ul. Chopina kosztowała łącznie 2 mln 463,5 tys. złotych, z czego 459 tys. zł to dotacja Banku Gospodarstwa Krajowego. Resztę zapłacił samorząd.

Czytaj więcej o:
  • darłowo
  • mieszkania
  • socjalne
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.