Poszukiwani przez Policję. Zobacz zdjęcia 66 przestępców z regionu

Dodano: 21 października 2009, 18:00 Autor:

Prezentujemy twarze osób podejrzanych z regionu, których poszukuje policja.

Prezentujemy twarze osób podejrzanych z regionu, których poszukuje policja. (fot. policja)

Zobacz zdjęcia i przyjrzyj im się uważnie. Poznajesz tych ludzi? Są poszukiwani przez policję, jeśli wiesz kim są - daj znać funkcjonariuszom.

Telefony

Każdy, kto może pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej, może telefonować do KWP pod numer 0-91 82 11 762, 82 11 775; bezpłatny telefon zaufania 0 800 156 032 albo 997, 112; mail: info@szczecin.kwp.gov.pl

Przygotowaliśmy publikację, która ma być swego rodzaju wsparciem działań policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Na co dzień policja prowadzi co prawda serwisy, w których można znaleźć aktualnie poszukiwanych. Jednak niewielu o tym wie, no i nie każdy sprawdza na bieżąco policyjne doniesienia.

Uznaliśmy, że łamy naszej gazety oraz serwis gk24 to doskonały sposób na dotarcie do mieszkańców regionu z informacjami o poszukiwanych przestępcach.

Wizerunki przestępców, ich zdjęcia, dane, informacje o zarzucanych czynach zostały ujawnione za zgodą prokuratury, a pochodzą z bazy danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (stan na 8 października).

Wiadomo, że część poszukiwanych może ukrywać się poza granicami naszego kraju, ale wielu z nich być może mieszka w waszym sąsiedztwie; być może mijacie ich każdego dnia w drodze do sklepu. Jak można przekazać przydatne informacje policji? W ramce zamieszczamy ważne telefony; ponadto każdy może zgłosić informację o rozpoznanym poszukiwanym do jednostki policji na terenie swojego miejsca zamieszkania (wtedy najprościej wybrać numer 997).

Informacje można przekazywać anonimowo, nikt nie będzie oczekiwał, że telefonujący będzie chciał się ujawnić. Ponadto, w przypadku najgroźniejszych przestępców, informator może oczekiwać od policji wynagrodzenia. Z tym, że oficjalnie nie ma przyjętych stawek gratyfikacji. – Ale faktycznie takie nagrody w niektórych przypadkach są wypłacane. Jakiej wysokości? To już tajemnica – mówi Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

A o tym, że publikacje dotyczące ujawniania wizerunku poszukiwanych przestępców są pomocne, policjanci już nieraz się przekonali. Dzięki interwencji ludzi, którzy mają świadomość, że swoją postawą działają w szeroko pojętym interesie innych, udaje się bowiem często zatrzymywać bandziorów. I o to nam właśnie chodzi, abyście Państwo zatrzymali się na chwilę przy każdym zdjęciu i zastanowili się, czy kojarzycie tę twarz.

Czytaj więcej o:
  • policja
  • poszukiwani
  • przestępcy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.