Białogard: Alarm w powiecie. Poszukują zbiega czytaj więcej »

Brutalny gwałt na 16-latce. Zgwałcili, ogolili głowę, zostawili w lesie. Dziś decyzja o areszcie (nowe fakty)

Dodano: 7 października 2009, 9:01 Autor:

Brutalny gwałt na 16-latce. Zgwałcili, ogolili głowę, zostawili w lesie. Dziś decyzja o areszcie (nowe fakty)

(fot. Radek Koleśnik)

Dwaj młodzi mieszkańcy Świdwina w okrutny sposób obeszli się z nastoletnią dziewczyną. Ogolili jej głowę, wywieźli z miasta, zgwałcili i porzucili nocą w środku lasu.

Tak zabawiał się 22-latek wraz z 15-latkiem. Dlaczego? Podobno dziewczyna odrzuciła zaloty starszego. Prokuratura podejrzewa, że to nie pierwsza ofiara zwyrodnialców. Dzisiaj sąd oceni materiał dowodowy i zadecyduje o losie zatrzymanego.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Białogardzie postawiła 22-letniemu Grzegorzowi Ł. zarzut usiłowania gwałtu zbiorowego i naruszenie nietykalności cielesnej – tylko tak można zakwalifikować ogolenie głowy dziewczynie – pozbawienia wolności i zgwałcenie. To przerażająca lista. Podobne zarzuty, poza gwałtem, spotkały 15-latka, który pomagał koledze w znęcaniu się nad dziewczyną.

Zranione uczucie
16-latka, mieszkanka powiatu drawskiego, często bywała w Świdwinie. Matka pracowała w Niemczech, ojciec ma ograniczone prawa rodzicielskie, więc korzystała ze swobody. Grzegorza Ł. znała od dawna, bo stał na bramce dyskoteki w świdwińskim zamku. I ta znajomość jej imponowała; chłopak chętnie służył jej pomocą, podwoził, dawał drobne pieniądze. Znajomość nie miała jednak intymnego charakteru. Do momentu, gdy mężczyzna dowiedział się, że dziewczyna w piątek spotkała się właśnie z poznanym na "naszej klasie” chłopakiem.

Seks oralny albo ogolona głowa
"Zabiegam o jej względy, a ona spotyka się z pierwszym lepszym” – pomyślał urażony 22-latek. Postanowił dać jej nauczkę. W sobotę zaprosił dziewczynę do siebie. Poza nimi było jeszcze kilka osób m.in. chłopak, z którym dzień wcześniej się umówiła. Tego samego wieczora dziewczyna usłyszała groźbę, że albo będzie uprawiać z 22-latkiem i jego kolegą seks oralny, albo ogolą jej głowę. Widząc, że to nie przelewki, kilka osób opuściło mieszkanie. Dziewczynie nie pozwolono. I wtedy sprawcy ogolili ją na łyso; starszemu pomagał 15-latek. Potem kazali dziewczynie wsiąść do auta, nieco później zatrzymali się i wsadzili ją do bagażnika. Wywieźli do lasu. Tam starszy skopał dziewczynę, zgwałcił i zostawił. Była ciemna noc.

Owszem, golił, ale nie gwałcił
Dziewczyna dotarła do pobliskich zabudowań, powiadomiła policję. Dzień później sprawców zatrzymano. Wczoraj starszy był przesłuchiwany w prokuraturze, gdzie usłyszał szereg zarzutów. Grożą mu minimum trzy lata więzienia. Młodszym zajmie się sąd rodzinny.

– 22-latek potwierdził, że ogolił dziewczynie głowę i wywiózł ją do lasu – przytacza słowa zatrzymanego Zuzanna Ostrowska, prokurator rejonowa w Białogardzie. Do reszty się nie przyznał. – Z naszego punktu widzenia najcięższym zarzutem jest usiłowanie gwałtu zbiorowego. On twierdzi, że działał sam, ale wyjaśnienia świadków przeczą temu. Złożyliśmy wniosek o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące – podsumowała prokurator. Dzisiaj sąd oceni materiał dowodowy i zadecyduje o losie zatrzymanego.

Czytaj więcej o:
  • Świdwin
  • 16-latka
  • gwałt
  • las
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.