Plaża nudystów w Pogorzelicy? Miasteczko dla golasów chcą wybudować Amerykanie

Dodano: 21 sierpnia 2009, 7:59 Autor:

Plaża nudystów w Pogorzelicy? Miasteczko dla golasów chcą wybudować Amerykanie

(fot. www.sxc.hu)

Inwestor z Ameryki jest zainteresowany kupnem terenu w Pogorzelicy, leżącej w połowie drogi pomiędzy Szczecinem a Koszalinem. W kurorcie chciałby wybudować miasteczko dla naturystów. Część turystów jest temu przeciwna.

Telefon z zapytaniem o możliwość kupna gruntu otrzymał miejscowy sołtys.

– Mężczyzna łamaną polszczyzną zapytał, czy w Pogorzelicy jest do kupienia ziemia i kawałek plaży – opowiada Leszek Kosik. – Rozmówca nie przedstawił się, ale ton wypowiedzi był bardzo poważny. Po numerze telefonu poznałem, że mężczyzna dzwonił ze Stanów Zjednoczonych – dodaje.

Sołtys jest przekonany, że cała sprawa na pewno nie była głupim żartem. Potencjalny inwestor dokładnie opowiedział o swoich planach. Wiedział, że na końcu miejscowości jest plaża, którą od kilku lat upodobali sobie zwolennicy swobodnej nagości. Dlatego nie ukrywał, że oprócz kupna kawałka plaży, interesują go również okoliczne tereny.

W sąsiedztwie nagiej plaży miałoby powstać prawdziwe naturystyczne miasteczko. Z rowerowymi ścieżkami i innymi atrakcjami dla mieszkańców. Inwestor zapowiedział także, że w sierpniu osobiście pojawi się w kurorcie i obejrzy teren. Na razie jeszcze się nie zjawił.

Pojawiło się za to wiele zaskakujących komentarzy. Wieść o planowanym najeździe naturystów rozniosła się po okolicy w błyskawicznym tempie.

– W życiu drugi raz tu nie przyjadę, jeśli po lasach na rowerach będą jeździły golasy – kategorycznie zastrzegła Anna Mrozicka, która na wczasy przyjechała z dwójką małych dzieci. – Tutaj jest mnóstwo kolonijnych i rehabilitacyjnych ośrodków. Ludzie szukają ciszy i spokoju. Goliznę zniosę na plaży, ale nie po sąsiedzku za płotem w jakimś specjalnym miasteczku – twierdziła Maria Przybyła z Łodzi.

Z tolerancją do pomysłu odnieśli się młodzi mężczyźni. Twierdzili, że dzięki takiej inwestycji, kurort stałby się słynny w całej Polsce. – Może nawet sami skusilibyśmy się na opalanie w stroju Adama. A przy okazji byłoby co pooglądać – cieszyli się panowie.

Robert Skraburski, wójt gminy Rewal, do sprawy podchodzi z dystansem. Od sołtysa Pogorzelicy tajemniczy inwestor dostał telefon do szefa gminy. Do tej pory jednak nie zadzwonił.

– Jeśli się odezwie, potraktuję go z należytą powagą, tak jak każdą osobę, która chce u nas inwestować – zapewnia Robert Skraburski. – Jednak już teraz wiem, że nie mielibyśmy temu panu nic do zaoferowania. I to nie ze względu na budzący kontrowersje pomysł. W Pogorzelicy w opisywanej okolicy nie mamy terenów do sprzedania – wyjaśnia wójt.

Czytaj więcej o:
  • miasteczko
  • nudyści
  • plaża
  • pogorzelica
  • USA
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.