Piątek 30.07.2010 | Pogoda

gk24 » Region » Powiat koszaliński

dodano: 13 lipca 2009, 7:38

tagi:gorzelniakoszalinniedalinopożarstraż

Niedalino. Pożar dawnej gorzelni pod Koszalinem

(I)

Około godziny 2:30 wybuchł pożar w części mieszkalnej nieczynnej już gorzelni w Niedalinie (gmina Świeszyno).

(Fot. Internauta)

Alarm 24

Ten artykuł powstał dzięki naszemu czytelnikowi.
Chcesz wysłać do nas artykuł?
Sprawdź jak to zrobić

Dużo szczęścia mieli mieszkańcy domu przyległego do nieczynnej od lat starej gorzelni w Niedalinie (gm. Świeszyno). W sąsiedniej części gorzelnianego budynku, w której mieściło się puste mieszkanie, dzisiejszej nocy wybuchł pożar.

Do koszalińskich strażaków zgłoszenie dotarło o godzinie 2.15. Na miejsce przyjechalo 5 zastępów PSP z Koszalina oraz 4 zastępy OSP ze Strzekęcina, Świeszyna i Niedalina. Akcja ratownicza trwała 4,5 godziny. Z zamieszkałej części budynku strażacy ewakuowali 6 osób. Jedna z nich zasłabła, pomocy udzieliło jej pogotowie ratunkowe.

W wyniku pożaru zniszczone zostało mieszkanie, w którym wybuchł ogień. Prawdopodobnie rozprzestrzenił się z klatki schodowej. Kto go zaprószył i jakie były dokładnie okoliczności tego zdarzenia - ustala koszalińska policja. Straty szacowane są na około 200 tysięcy złotych.


Forum

  • Na razie brak komentarzy, twój może być pierwszy.

Moto

Znajdź:

Praca

Praca:

Sonda

Nie ma ankiety dla tego dziaŁu.