Szczecinek w żałobie. Dziś pogrzeb posła Mariana Golińskiego, byłego burmistrza

Dodano: 13 czerwca 2009, 8:30 Autor:

Na znak żałoby na szczecineckim ratuszu opuszczono do połowy masztów flagi miasta i przepasano je kirem.

Na znak żałoby na szczecineckim ratuszu opuszczono do połowy masztów flagi miasta i przepasano je kirem. (fot. Fot. Rajmund Wełnic)

Tragicznie zmarły poseł Marian Tomasz Goliński spocznie dziś na zawsze w Szczecinku, mieście, z którym związał swoje życie na dobre i złe. Policja złapała sprawcę wypadku spod Sochaczewa, w którym zginął były burmistrz Szczecinka.

Ceremonia pogrzebowa w szczecineckim kościele św. Rozalii rozpocznie się w sobotę o godzinie 11 od czuwania przy trumnie wieloletniego burmistrza i posła Mariana Golińskiego. O godzinie 13 odprawiona zostanie msza święta w intencji Zmarłego z udziałem biskupa Edwarda Dajczaka. Po nabożeństwie pod kościół podstawione będą autobusy, które przewiozą uczestników pogrzebu na cmentarz komunalny. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 15. Księga kondolencyjna będzie wyłożona dziś od rana w kościele.

Miasto wciąż nie wierzy

Mieszkańcy Szczecinka, którym M. Goliński rządził 15 lat, nie mogą się otrząsnąć po stracie.

- Przyjmowałem go do pracy, jako stypendystę Biura Urządzania Lasów - wspomina Jerzy Musiał, długoletni szef BUL, który współpracował z nim też potem już jako przewodniczący Rady Miasta. - Był znakomitym leśnikiem, szybko awansował, ale jeszcze lepiej sprawdzał się w samorządzie. Szczecinek lat 90. wiele zawdzięcza panu Golińskiemu, wciąż nie mogę przyjść do siebie na wieść o jego śmierci.

- Ta wiadomość spadła na mnie, gdy byłam w stanicy w Drężnie, miejscu, które dzięki Tomkowi będzie służyć wielu pokoleniom harcerzy - mówi łamiącym się głosem Zofia Gańska, komendantka hufca ZHP. - Nigdy o nas nie zapominał, zawsze miał czas. Nie mogę się pogodzić, że o naszym przyjacielu muszę mówić w czasie przeszłym...

Prezydent odznaczył

Prezydent pośmiertnie odznaczył M. Golińskiego krzyżem komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który wręczy rodzinie szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski; dodajmy, że szczecineckiego posła będzie żegnać wielu kolegów z sejmu m.in. wicemarszałek Krzysztof Putra.

Czytaj więcej o:
  • burmistrz
  • Goliński
  • pogrzeb
  • poseł
  • szczecinek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.