Nielegalna hodowla psów? Pitbulle miały brać udział w walkach (zobacz zdjęcia)

Dodano: 22 maja 2009, 10:02

Niebezpieczne psy w klatkach, a także drewniana arena, w której miało dochodzić do nielegalnych walk - taki widok zastali policjanci z Gryfic na posesji jednej z niewielkich miejscowości tego powiatu. Znajdowała się tam prawdopodobnie nielegalna hodowla psów rasy "pitbull”.

Psy były prawdopodobnie przygotowywane do nielegalnych walk.

Policjanci z Posterunku Policji w Płotach wraz z pracownikiem Urzędu Miasta, Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz inspektorami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na podstawie informacji wkroczyli wczoraj na teren jednej z posesji na terenie powiatu gryfickiego.

Kiedy funkcjonariusze weszli na posesję odkryli na miejscu prawdopodobnie nielegalną hodowlę niebezpiecznych psów rasy pitbull. W sumie odnaleziono 9 dorosłych psów oraz trzy szczeniaki. Trzy dorosłe psy oraz szczeniaki znajdowały się w dwóch betonowych kojcach z siatką.

Pozostałe psy znajdowały się w drewnianych budach i były przywiązane grubymi łańcuchami. Nie było przy nich ani wody ani pożywienia. Wszystkie psy były wychudzone, miały na sobie liczne ślady ran, które mogą świadczyć o tym, że prawdopodobnie powstały po stoczonych walkach. Zwierzęta były bardzo agresywne w stosunku do siebie i ludzi.

Policjanci na terenie posesji odnaleźli ponadto dwa martwe dorosłe psy, które były w stanie rozkładu. Zostały one zabezpieczone procesowo i przewiezione do badań.

Obecni na miejscu lekarze weterynarii oraz inspektorzy TONZ bardzo dokładnie sprawdzali zachowanie się wszystkich psów. Stwierdzili, iż nie nadają się do umieszczenia w schronisku. Dlatego podjęto decyzję o ich uśpieniu. Trzy szczeniaki zostały przewiezione do schroniska dla zwierząt w Szczecinie.

W trakcie przeszukania kilkadziesiąt metrów za posesją, na łące policjanci ujawnili drewnianą "arenę” wyścieloną wykładziną dywanową mogącą służyć do walk psów.

Policjanci wykonali oględziny miejsca, zabezpieczono dokumentację fotograficzną. Na miejscu rozpytana kobietę, konkubinę prawdopodobnie właściciela psów. Z mężczyzną próbowano nawiązać telefoniczny kontakt, jednak od tego momentu ślad po nim zaginął. W tej chwili policjanci starają się ustalić gdzie on przebywa.

W powyższej sprawie jest prowadzone postępowanie, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności nieludzkiego przechowywania i traktowania psów jak również, czy były one wykorzystywane do walk.

Czytaj więcej o:
  • Gryfice
  • nielegalne
  • pitbull
  • policja
  • psy
  • walki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.