Chory Karol z Koszalina czeka na pomoc. Możesz mu przekazać swój jeden procent podatku

Dodano: 11 marca 2009, 10:00 Autor:

Karol Pytlak, licealista z Koszalina, ma 17 lat. Od urodzenia cierpi na zespół Noonan - ciężką, nieuleczalną chorobę genetyczną, która objawia się zaburzeniami wzrostu, wadami rozwojowymi twarzy, czaszki, serca, uszkodzeniem układu kostnego i nerwowego. Jeżeli możesz - pomóż chłopcu.

Chcesz pomóc Karolowi?

By to zrobić, należy w formularzu PIT wpisać pełną nazwę fundacji - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko” w Złotowie - oraz nr KRS 0000186434, a następnie w informacjach uzupełniających (PIT 28 - pozycja 133, PIT 36 - poz. 309, PIT 36 L- poz. 109, PIT 37 - poz. 128) wpisać cel szczegółowy 1 procenta, w tym przypadku będzie to wpis: na leczenie i rehabilitację Karola Pytlaka - symbol 102/P.

O chłopcu i jego walce z chorobą pisaliśmy już parokrotnie. Wspiera go w niej mama, Jadwiga Pytlak, która całkowicie poświęciła się opiece nad synem. Oboje zmagają się też z różnymi życiowymi problemami.

Zespół Noonan rozpoznano u Karola, gdy miał pięć lat. Od tamtej pory cały czas jest leczony. Niestety, wciąż nie ma żadnego lekarstwa, żadnego sposobu leczenia przyczyn schorzenia. Cała terapia koncentruje się wyłącznie na łagodzeniu jego skutków, które są coraz bardziej dokuczliwe. Choroba powoli, konsekwentnie niszczy organizm chłopca.

Jeszcze kilka miesięcy temu Karol - wprawdzie z trudem - ale chodził o własnych siłach. Teraz jeździ na wózku. Pogłębiająca się skolioza, będąca skutkiem uszkodzenia układu kostnego, coraz bardziej uciska serce, płuca. Karol czuje się coraz gorzej, mimo wszystko nie poddaje się.

Od lat jest pod opieką Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Leczenie chłopca wymaga częstych wyjazdów do szczecińskiej kliniki. W trakcie podróży, a także podczas pobytu w szpitalu towarzyszy mu mama. Karol oczekuje na operację, która może poprawić nieco jego stan.

Ze względów zdrowotnych jednak zabieg wciąż jest odkładany. Chłopiec potrzebuje nieustannej rehabilitacji i specjalnej diety. Wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją Karola są poważnym obciążeniem dla rodziny chłopca, toteż Jadwiga Pytlak szuka wsparcia, gdzie tylko może.

Ostatnio dzięki pomocy krewnych, udało jej się dotrzeć do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko” w Złotowie, która jest organizacją pożytku publicznego uprawnioną do pozyskiwania jednoprocentowych odpisów od podatków. Fundacja wyraziła zgodę na udostępnienie swego subkonta Karolowi.

Na to konto skierowane będą również jednoprocentowe odpisy podatkowe, jeśli ktoś zechce 1 procent swego podatku przekazać na wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją Karola.

Czytaj więcej o:
  • akcja
  • jeden
  • PIT
  • podatek
  • procent
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.