Rzecznik praw konsumenta ostrzega: -Nie musimy kupować tych drzwi

Dodano: 18 listopada 2008, 7:57 Autor:

Tajemniczy Zakład Remontowo - Budowlany rozrzuca ulotki, które kojarzą się z oficjalnym komunikatem administratora domu. Chodzi o wymianę drzwi do mieszkań.
– Nie wolno reklamować, wprowadzając w błąd – przestrzega Aneta Cieślicka, rzecznik praw konsumenckich przy Starostwie Powiatowym w Kołobrzegu.

– Nie wolno reklamować, wprowadzając w błąd – przestrzega Aneta Cieślicka, rzecznik praw konsumenckich przy Starostwie Powiatowym w Kołobrzegu. (fot. Karol Skiba)

- To reklama, która wprowadza w błąd! - ostrzega Aneta Cieślicka, rzecznik praw konsumentów przy Starostwie Powiatowym w Kołobrzegu.


- Zadzwoniła do mnie przejęta mama i prawie z płaczem oznajmiła, że musi wymienić drzwi do mieszkania - powiedziała nam wczoraj Maria Stępień z Kołobrzegu.

- Mówiła, że znalazła w skrzynce na listy karteczkę z informacją w tej sprawie. "Co za bzdura” - pomyślałam. Pięć lat temu wymieniliśmy mamie drzwi na piękne drewniane. Kiedy zobaczyłam świstek, przez który 85-letnia mama o mały włos nie dała się naciągnąć na kilkusetzłotowy wydatek, aż zakipiałam!

O tych ulotkach pisaliśmy już wczoraj na piątej stronie "Głosu”. Wtedy zaalarmowali nas mieszkańcy koszalińskich osiedli. Ulotki - jak widać - pojawiły się też w Kołobrzegu.

Oto ich treść: "W dniu dzisiejszym Zakład Remontowo - Budowlany przeprowadzi zapisy na całościową wymianę drzwi wejściowych do mieszkań. Lokator pokrywa jedynie koszt materiału (możliwe raty ok. 60 zł), zaś montaż jest bezpłatny. Osoby, których nie było w domach, a są zainteresowane wymianą, prosimy o kontakt telefoniczny z numerem...” i tu numer telefonu komórkowego.

- Od dawna z tym walczymy - denerwuje się Maciej Żurowicz, prezes Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Te niby reklamy starsi ludzie odbierają jako działania zarządcy. Czują się w obowiązku oddzwonić lub zamówić usługę. Znam przypadki, gdy tacy monterzy drzwi straszyli ludzi, że jeśli nie złożą zamówienia, to w razie włamania do ich domu ubezpieczalnia odmówi wypłaty odszkodowania.

Prezes podkreśla, że spółdzielnia wszystkie akcje, nawet sprawdzania liczników wody, poprzedza komunikatami wywieszanymi na klatce schodowej. Wywieszki muszą być podpisane, z pieczątka KSM.

Gdy zadzwoniliśmy wczoraj anonimowo pod wskazany w ulotce numer, mężczyzna wyjaśnił nam, że reprezentuje firmę z Trzebiatowa, której pracownicy chętnie wykonają dla nas usługę. - Nie, nie mamy nic wspólnego z zarządcą pani domu - przyznał zapytany wprost.

W imieniu naszych Czytelników interweniowała też Aneta Cieślicka, rzecznik praw konsumenta przy Starostwie Powiatowym w Kołobrzegu. Ustaliła, że za ulotkami stoi firma z miejscowości Cieśle w Dolnośląskiem.

- Mężczyznę, który przedstawił się jako współpracownik z Trzebiatowa, pouczyłam, że firma musi uzupełnić ulotki o pełne dane adresowe firmy i informację o rodzaju i zakresie świadczonych usług. Ich ulotki są reklamą wprowadzającą w błąd i naruszają ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jeśli nie dostosują sie do moich zaleceń, mogę skierować wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz do sądu o nałożenie kary grzywny za nieuczciwe praktyki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Coraz więcej osób ginie na budowach

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.