Jesteś tu: Strona główna Dom Artykuł

Jak się pozbyć kołatek, spuszczeli, borodziejów i miazgowców?

Dodano: 3 września 2008, 0:05 Autor:

Jeśli mamy stary drewniany dom, najprawdopodobniej są w nim szkodniki. Koniecznie musimy się ich pozbyć. Tylko jak?
Szkodniki można zlikwidować opryskując drewniane elementy domu specjalnym preparatem.

Szkodniki można zlikwidować opryskując drewniane elementy domu specjalnym preparatem.

Przeczytaj więcej

Przy zakupie domu zwracamy uwagę na jego wygląd, lokalizację oraz na urodę okolicy, w której się znajduje. By być bliżej natury, mieszkańcy dużych miast coraz chętniej kupują i odnawiają stare drewniane budynki położone na uboczu, wśród zieleni. Domy takie posiadają niepowtarzalny urok, jednak zazwyczaj wymagają ogromnego nakładu pracy przy renowacji.

Ciche chrobotanie
Jednak dom z drewna lub z drewnianym szkieletem, często zaatakowany jest przez szkodniki. Niekiedy nawet bez pomocy specjalisty możemy zauważyć ślady ich bytności. Wskazuje na to ciche "chrobotanie” oraz niewielkie otwory o regularnych kształtach. Takie skazy w drewnie najczęściej powodują: kołatki, spuszczele, borodzieje i miazgowce.

Uszkodzenia drewna powodowane przez te owady nie tylko są nieestetyczne; to bardzo poważne zagrożenie dla konstrukcji naszego domu, a więc i dla nas samych. Jeśli stwierdzimy ponad wszelką wątpliwość, że w drewnianych elementach konstrukcji domu są szkodniki, musimy je zlikwidować. W tym celu powinniśmy zaimpregnować je preparatem, który nie tylko zabezpiecza drewno przed ponownym atakiem szkodników, ale także zlikwiduje już istniejące zagrożenie.

Wybieramy preparat
Sklepy oferują różne preparaty do impregnacji drewna. A np. firma Selena stworzyła preparat do ochrony i uzdrawiania drewna Tytan Impregnat owadobójczy, który skutecznie zwalcza on wszystkie szkodniki drewna. Jest odporny na zwietrzenie, a co za tym idzie, wyjątkowa trwały. Różni się tym od swoich rynkowych odpowiedników, że nie zawiera benzyny. Dzięki temu nie jest palny i można go nanosić przez natrysk, co bardzo ułatwia stosowanie. Wnika głęboko drewno i dzięki temu jest bardzo skuteczny.

Malujemy lub pryskamy
Najlepiej jest drewno zanurzyć w impregnacie, ale to można zrobić z jedynie drobnymi elementami. Na duże konstrukcje impregnat nanosi się przez jedno- lub dwukrotne malowanie albo natrysk. Jeśli mamy do czynienia z grubymi belkami, możemy wzmocnić działanie wstrzyknięcie preparatu przez nawiercone co 30 cm otwory. Po zakończeniu pracy pomieszczenia należy intensywnie wywietrzyć.
Zastosowanie impregnatów daje nam możliwość pozbycia się szkodników drewna. Dzięki niemu zlikwidujemy zagrożenie z ich strony i zapewnimy sobie spokój na długie lata.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy planujesz wziąć kredyt hipoteczny na budowę domu lub kupno mieszkania?

wyniki głosowania
Liczba głosów: .

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.