Tragiczny wypadek pod Koszalinem (zdjęcia+mp3)

Dodano: 27 sierpnia 2008, 7:49 Autor:

Aż trzy osoby zginęły rano w wypadku na ul. Gdańskiej, tuż za wyjazdem z Koszalina. To kolejny najbardziej krwawy wypadek w okolicy w ostatnich dniach.
Czterech poszkodowanych w wypadku trafiło do szpitala, osiem innych osób jest w tej chwili badanych na miejscu. Trzy osoby nie żyją.

Czterech poszkodowanych w wypadku trafiło do szpitala, osiem innych osób jest w tej chwili badanych na miejscu. Trzy osoby nie żyją. (fot. fot. Piotr Czapliński)

To nie pierwszy raz

Dodajmy, że to nie pierwszy tragiczny wypadek na tym odcinku. Dwa lata temu niemal w tym samym miejscu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Na miejscu zginęła młoda kobieta, która... jechała do Koszalina kupić buty na swój ślub.

Przypomnijmy, niedawno w wypadku w Mścicach zginęły dwie osoby, trzecia zmarła w szpitalu.

Było około godziny 5.30. Kierowca fiata multipla jechał z Koszalina w stronę Słupska. Tuż za miastem, w pobliżu skrętu na Kędzierzyn, wpadł w poślizg, prawdopodobnie na plamie ropy rozlanej na szosie; rano padała też mżawka.

Mężczyzna stracił panowanie nad autem, samochodem obróciło i wyrzuciło na przeciwny pas ruchu. Tu zderzył się z nadjeżdżającym volkswagenem busem. Siła uderzenia była tak wielka, że z fiata wyrwało silnik, który uderzył w kolejnego busa, jadącego za volkswagenem.

Tego strasznego wypadku nie przeżyły trzy osoby. Kierowca fiata multipla, jak ustaliliśmy był nim 44-letni właściciel koszalińskiej firmy budowlanej, zginął na miejscu. Jego samochód był tak zmiażdżony, że początkowo policja nie mogła określić nawet marki pojazdu. Zginęło też dwóch pasażerów volkswagena - marynarze z Gdyni, 38-letni i 50-letni, którzy jechali zaokrętować się na statek w Szczecinie. - Nie byli przypięci pasami. Gdyby było inaczej, pewnie by żyli - mówili nam świadkowie.

Drugi bus, który został trafiony silnikiem wyrwanym z fiata, wypadł z trasy i zatrzymał się na przydrożnej skarpie. Na szczęście, podróżnym nic się nie stało.

Do wyjaśnienia zatrzymano kierowcę ciężarówki, który krótko przed wypadkiem jechał tą trasą. Po przesłuchaniach został wypuszczony. To prawdopodobnie z jego samochodu wyciekała ropa, która zalała jezdnię. Kierowca zatrzymał się niedaleko, koło Sianowa i zajął się naprawą samochodu.

Więcej o tragedii w czwartkowym wydaniu Głosu Koszalińskiego


Wyświetl większą mapę

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Listy po nowemu

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.