Policyjna kamera w okolicach molo

Dodano: 27 maja 2008, 0:05 Autor:

To dobra wiadomość dla ubiegających się o to od lat kupców. Zła jest taka, że urządzenie zostanie zamontowane... po sezonie.
Kołobrzeskie molo - to puste wczoraj miejsce latem jest jednym z najchętniej odwiedzanych w kurorcie.

Kołobrzeskie molo - to puste wczoraj miejsce latem jest jednym z najchętniej odwiedzanych w kurorcie. (fot. Fot. Karol Skiba)

Przeczytaj więcej

Obrotowa kamera przy molo ma rejestrować obraz tego, co będzie się dziać na całej długości Bulwaru Szymańskiego. Dokumentacja budowy masztu i montażu znajdującej się na nim kamery będzie gotowa na na początku lipca.

Niestety, biorąc pod uwagę czas, jakiego wymaga ogłoszenie przetargu, kamera pojawi się przy molo najwcześniej w sierpniu, i to może nawet pod koniec miesiąca. Nie będzie działać w sezonie, gdy byłaby najbardziej potrzebna.

- Ale za to zyskamy jeszcze jedną dodatkową kamerę, przy skateparku na osiedlu Ogrody - powiedział nam wczoraj Krzysztof Tkacz z wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Kołobrzegu.

Krzysztof Tkacz zapowiedział ponadto, że zgodnie z sugestiami policji zmieniona zostanie też lokalizacja kamery zamontowanej na budynku Szkoły Podstawowej nr 3. Dotąd policjanci mogli za jej pomocą oglądać... korony drzew rosnących na Skwerze Pionierów i przelatujące ptaki. Teraz obracająca się wokół własnej osi kamera zostanie osadzona na maszcie, który stanie na skwerze.

Obraz ze wszystkich 9 kamer, jakimi ma w sumie dysponować miasto, obserwować będzie wkrótce nie dyżurny policjant, a trzy osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, zatrudnione przez miasto wyłącznie w tym celu. Będą pracować w systemie zmianowym.

Handlujący przy molo wieść o montażu kamery przyjmują już bez entuzjazmu, z którym przez lata dopominali się o nią w Urzędzie Miasta. Jeszcze rok temu deklarowali chęć dołożenia się do tej inwestycji. Odkąd miasto, przedłużając umowy na dzierżawę ich lokalizacji handlowych podwyższyło kupcom stawki, stali się oni bardziej powściągliwi: - Na kamerę mieliśmy się zrzucić, każdy po 2 tysiące złotych - powiedział nam Dariusz Front. - Ale nowe stawki są takie, że niektórzy z nas płacą rocznie nie 15 tys. zł jak dotąd, a 24 tysiące. Miasto wzięło więc sobie od nas znacznie więcej niż sumę, jaką deklarowaliśmy. Do tego będzie dostawać tyle co roku. Sprawa naszego dofinansowania stała się więc otwarta.

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.