Jesteś tu: Strona główna AKTUALNOŚCI Artykuł

Kołobrzeg > Akcja kuter znów odwołana

Dodano: 20 maja 2008, 7:00 Autor:

Na wczorajszy poranek planowano drugie podejście do wydobycia na brzeg osadzonego na mieliźnie koło plaży centralnej kutra Koł-116. Tuż po godzinie czwartej rano zapadła jednak decyzja: akcja odwołana. Powód ten sam co tydzień temu – nadmierne falowanie Bałtyku.

– Musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo płetwonurków z Ochotniczej Straży Pożarnej Tryton – mówi Marek Hubert z wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta w Kołobrzegu. – Wrak jeży się od ostrych, wystających elementów, które mogą zagrażać nurkom.
Kiedy kolejne podejście? – Nie planujemy żadnych działań na najbliższy, długi weekend. Jeśli nie uda nam się wydobyć wraku do środy, poczekamy do poniedziałku – informuje Marek Hubert.
W sprawie wydobycia wraku skontaktował się z nami Wiesław Hildebrandt, były oficer, pilot portu Kołobrzeg. Przypomniał podobną, choć bardziej tragiczną historię z 1965 roku. Wtedy niedaleko wejścia do portu zatonął kuter Koł-38.
Czteroosobowa załoga zginęła. Kuter osiadł na mieliźnie 100 m od brzegu.
– Czołgowe wyciągarki stawały na brzegu dęba, nie dając rady go wyciągnąć, bo zapiaszczony kuter stawił ogromny opór – wspominał. – Udało się go ruszyć dopiero wtedy, gdy z pomocą przyszedł statek ratowniczo – holowniczy. Jeśli jednak dziś organizatorzy tej akcji podtrzymują plan wyciągnięcia kutra na brzeg przy pomocy wyciągarki, proponuje odpiaszczenie kutra, choćby przy pomocy prądownic.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Tenis > Półfinał SzTT

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.