Funkcjonariusze na straży kurortu

Dodano: 22 sierpnia 2007, 15:13 Autor:

Ponad 70 policjantów strzeże porządku w nadmorskim pasie regionu koszalińskiego. Pobyt wielu z nich finansuje gmina Mielno.
Posterunkowy Wojciech Grzelak (od prawej) wraz z post. Piotrem Okrojem z Komendy Stołecznej patrolują ul. Chrobrego w Mielnie. Pobyt nad morzem oznacza dla nich służbę, a nie wypoczynek.

Posterunkowy Wojciech Grzelak (od prawej) wraz z post. Piotrem Okrojem z Komendy Stołecznej patrolują ul. Chrobrego w Mielnie. Pobyt nad morzem oznacza dla nich służbę, a nie wypoczynek. (fot. fot. Radek Brzostek)

Efekty? Mniej przestępstw i więcej zatrzymanych sprawców.

Do Mielna przyjechało 22 funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej. Zastąpili kolegów z garnizonu białostockiego, których miesiąc temu skierował w region koszaliński komendant główny policji. Są także policjanci, którzy w ramach swoich urlopów przyjeżdżają do Mielna do... pracy. Za te służby płaci mieleński samorząd, który na ten cel przeznaczył około 70 tys. złotych.

Widoczni w dzień i w nocy
- Taka liczba policjantów, to zasługa gminy, która zgodziła się na zakwaterowanie ich w ośrodku WDW i płaci także za ich wyżywienie - wyjaśnia Beata Gliszczyńska, rzecznik koszalińskiej komendy. - Dzięki temu w czasie letniego sezonu w nadmorskim pasie porządku pilnuje ponad 70 policjantów. W patrolowaniu zatłoczonych promenad i uliczek doskonale sprawdzają się patrole na skuterach i rowerach. Dotrą tam, gdzie nie wjedzie radiowóz, a są szybsi od patroli pieszych.
- Widać ich na ulicach. Nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy i podczas weekendów, kiedy jest najwięcej dyskotek - przyznają turyści, którzy przyjechali do Mielna. Mieszkańcy też nie narzekają. Na ostatnim zebraniu sołtysów po raz pierwszy od lat nie było skarg na pracę policji.

Jak nas zapamiętają?

- Jestem przekonany, że po sezonie nie tylko mieszkańcy, ale też wczasowicze wystawią nam laurkę - uważa nadkomisarz Jarosław Langner, komendant I Komisariatu w Koszalinie, któremu podlega cały pas nadmorski. - Po prostu przyjadą tu ponownie, bo zapamiętają to miejsce jako bezpieczne. Mielno jest dość specyficzne, bo ludzie przyjeżdżają tu przede wszystkim się bawić. Duża liczba dyskotek i barów powoduje, że wzrasta zagrożenie - wyjaśnia.

Pijani to plaga
- Tymczasem są noce, że nie ma żadnych zgłoszeń. Kiedyś to było nie do pomyślenia - podkreśla sierż. sztabowy Mariusz Wagner, kierownik mieleńskiego posterunku. - Z jednym wyjątkiem - nietrzeźwi kierujący. Tych, niestety, zanotowaliśmy więcej niż rok temu - martwi się policjant. Najważniejsze, że w meldunkach nie ma informacji o poważnych zdarzeniach: rozbojach, ciężkich pobiciach, zuchwałych kradzieżach. Dzięki zwiększonej liczbie patroli udaje się też błyskawicznie reagować. To oznacza zwiększoną liczbę przestępców zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu.
- Oczywiście, jak co roku są pospolite kradzieże, bo ludzie na wczasach są przerażająco niefrasobliwi - podkreśla kierownik posterunku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Będą nowe sklepy i biura

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.