AP Kotwica Kołobrzeg liderem po wygranych derbach z Victorią SP 2 Sianów

Piłkarki Victorii (błękitne stroje) nie były w stanie zatrzymać świetnie dysponowanej Kotwicy archiwum/AP Kotwica
Kołobrzeski zespół wygrał pierwsze w historii drugoligowe derby regionu. Było to siódme w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych Łukasza Krymowskiego, po którym zostały nowym liderem II ligi!

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w ciągu 5 minut pierwszej połowy. W 18. min Kornelia Bińczyk wykorzystała dogranie Kingi Kosakowskiej i otworzyła wynik. Dwie minuty później podwyższyła Anna Tabaczyk, a po trzech kolejnych celnym strzałem indywidualną akcję zakończyła Kosakowska. Ambitnie walczące sianowianki odpowiedziały w 42. min golem Klaudii Saganowskiej.

Gdy w 10. min po zmianie stron kontaktowego gola strzeliła Marta Fil, Victoria przez chwilę mogła mieć nadzieję na odwrócenie losów meczu. Szybko się ona jednak rozwiała. Po 5 minutach Kosakowska trafiła po raz drugi do siatki, a w 65. min trafiła po raz trzeci w meczu. Wygraną gospodyń w doliczonym czasie przypieczętowała Bińczyk.

AP Kotwica Kołobrzeg - UKS Victoria SP2 Sianów 6:2 (3:1)
1:0 Bińczyk (18.), 2:0 Tabaczyk (20.), 3:0 Kosa-kowska (23.), 3:1 Saganowska (42.), 3:2 Fil (55.), 4:2 i 5:2 Kosakowska (60. i 65.), 6:2 Bińczyk (90+2).
Kotwica: Zaklika - M. Iwanejko, Kawałek, O. Szpak, Kowalczuk, Tabaczyk, Wziątek, M. Szpak (78. Kostuś), Kosakowska, Bińczyk, Fidos.
Victoria: Kaszewska - Petrus, Struszczyk, Wieczorek, Ostróżka (76. Kurasz), Zawadzka (60. Heib), Fil, Kaszyńska, Saganowska (89. Żywanowska), Grzelak, Robakowska.

9. kolejka: Gwiazda - Lipno 3:1, KKP Chełmża - Pogoń 2:0, Orzeł - WAP Włocławek 2:1, Olimpia II - Biało-Zielone 1:0, GSS Grodzisk - Ostrovia 0:2.