Postomino > Wiatraki blisko morza

Postomino > Wiatraki blisko morza

(mas)

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

W gminie Postomino mają stanąć wiatraki. Na razie wiadomo, że 10 ma wybudować sławieńska firma "Olszewscy i synowie", a 49 firma z Warszawy. Docelowo wiatraków ma być 100.

Farmy mają stanąć w okolicach miejscowości Marszewo, Pieńkowo, Nosowo - Pałowo.

- Są wydane pozwolenia na budowę, zamówiono już wieże do montażu - poinformował nas Zbigniew Galek, wójt gminy Postomino. - W tym roku ruszą prace, a w 2009 siłownie mają być podłączone do sieci.

Wiadomo, że dzierżawa bądź sprzedaż działek pod wiatraki to intratny interes. Kto na tym skorzysta? Wójt zapewnia, że zainteresowani inwestorzy negocjują bezpośrednio z rolnikami, którzy są właścicielami ziemi.

Czy z nim samym także albo z kimś z jego rodziny? - Ze mną? W tej chwili nie - odpowiedział wójt. - Były trzy działki, które zostały sprzedane pod wiatraki, ale to ziemia syna.
Wójt Galek nie przeczy, że jak się jeszcze do niego zgłoszą inwestorzy, to "może będzie z nimi negocjował" w sprawie swoich działek. - Może w sprawie gruntów koło Królewa - stwierdził.

12 lutego w Urzędzie Gminy w Postominie o godz. 10 rozpocznie się dyskusja publiczna w sprawie planu zagospodarowania, który przewiduje farmy wiatrowe w rejonie Pieńkowo - Chudaczewo - Postomino.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo