UKS Dziki Bielice drugim najlepszym klubem w Polsce

UKS Dziki
Aż 37 medali, w tym 18 złotych, zdobyli zawodnicy UKS Dziki Bielice podczas 24. Mistrzostw Polski we siłowaniu na ręce. Zawody odbyły się w Międzychodzie.

Zawody były zarazem kwalifikacją do kadry narodowej na mistrzostwa Europy i świata. Wywalczyło je aż dziesięcioro reprezentantów klubu z gminy Biesiekierz.

- Wyjazd do Międzychodu zakończył się ogromnym sukcesem naszego klubu i zdobyciem w sumie 37 medali! W mistrzostwach wystartowało 21 klubów z całej Polski. Jako klub zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, seniorów oraz w kategorii masters, w której rywalizują panowie po 40 roku życia. Jesteśmy więc drugim najlepszym klubem w Polsce, a istniejemy niespełna 3 lata - poinformował prezes i zarazem zawodnik UKS Dziki, Damian Zaorski.

Tytuły mistrzów Polski oraz kwalifikację na ME i MŚ wywalczyli: Natalia Kwiatkowska, Emilia Filińska, Klaudia Smolińska, Natalia Stefaniak, Gustaw Guściora, Jan Bętkowski, Andrzej Hymer, Jonatan Walczak, Dominik Zaorski oraz Damian Zaorski. Startował także Dawid Baca.

Dodajmy, że obecnie UKS Dziki posiada dwa oddziały. Oprócz treningów w Gniazdowiew 25 (świetlica wiejska), szkolenie prowadzone jest w nowo otwartym klubie fitness Inferno GYM w Koszalinie (ul. Bohaterów Warszawy 2a).

Kolejnym startem UKS Dziki będą mistrzostw Europy. Zawody odbędą się w terminie 13-16 czerwca w Jaworznie.